Heweliusz i bajki

Troje autorów książek dla dzieci spotkało się z najmłodszymi czytelnikami w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie.

 

Anna Czerwińska-Rydel, autorka radiowych audycji muzycznych oraz książek dla dzieci opowiadała o planetach i gwiazdach, prezentując konstelacje na niebie na ekranie telewizora. Skąd u pisarki wiedza z astronomii? Otóż A. Czerwińska-Rydel napisała niedawno książkę „Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem”. Opisując ciekawe życie gdańskiego astronoma, sama dowiedziała się bardzo dużo o przedmiotach jego badań, a podczas spotkania w Wejherowie zaraziła tym tematem młodych czytelników.
Roksana Jędrzejewska –Wróbel, laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego rozmawiała z dziećmi o ich sprawach i problemach, które porusza w swojej książce. Historie, które dzieją się na co dzień w szkole czy na podwórku zamienia w bajki z morałem i wskazówkami, jak radzić sobie w relacjach z rówieśnikami lub dorosłymi, jeśli zdarzają się z tym problemy.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań i wierszy. U dołu od lewej: Marcin Brykczyński, Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Anna Czerwińska-Rydel -pierwsza z lewej.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadań i wierszy. U dołu od lewej: Marcin Brykczyński, Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Anna Czerwińska-Rydel -pierwsza z lewej.

Poeta i tłumacz Marcin Brykczyński czytał swoje wiersze dla dzieci. Mądre i pełne humoru utwory bardzo podobały się słuchaczom, a autor zabawnie opowiadał m.in. o swoim dzieciństwie, o marzeniach i o tym, jak powstają wiersze.
Wszystkie spotkania były bardzo ciekawe, a dzieci chętnie rozmawiały z gośćmi.

AK

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.