Piłka nożna i taniec na otwarcie

W listopadzie na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla  Niesłyszących w Wejherowie uroczyście otwarto nowy obiekt sportowy. Wielofunkcyjne boisko będzie służyło uczniom do rekreacji oraz rozwijania talentów i umiejętności sportowych.

Dyrektor placówki Ewelina Lulińska-Kuklik w imieniu całej społeczności szkolnej zaprosiła przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz wielu innych znakomitych gości  na to wydarzenie. Wśród nich był ks. dziekan Tadeusz Reszka, który poświęcił nowy obiekt.
Budowa boiska możliwa była dzięki wsparciu finansowemu z funduszy Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.  Dzięki temu wychowankowie placówki będą mogli korzystać z atrakcyjnego obiektu sportowego  i na co dzień rozwijać swoją aktywność fizyczną.
Nowoczesne, bezpieczne miejsce do zajęć sportowych na powietrzu pozwoli doskonalić uczniom swoje umiejętności oraz odkrywać nowe talenty sportowe.

Warto wspomnieć, że reprezentanci wejherowskiego ośrodka dla niesłyszących mogą się pochwalić sukcesami sportowymi na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Otwarciu boiska wielofunkcyjnego towarzyszył pokaz umiejętności tanecznych wychowanków oraz rywalizacja sportowa naszych gości, którzy próbowali oddać trafny strzał do bramki. Pomagali im w tym mali sportowcy z ośrodka. W  atmosferze radości i zabawy  oddano boisko we władanie uczniów.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.