Turniej Kaszub Cup

W Luzinie trwa Ogólnopolski Turniej Kaszub Cup. 22-23 listopada br. do Hali Widowiskowo-Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego zjechały 24 drużyny z 5 województw, aby rywalizować o statuetki kaszubskiego olbrzyma „Stolema” ufundowane przez Jarosława Wejera – wójta Luzina.

Po 20 godzinach rywalizacji najlepszą drużyną turnieju okazała się drużyna Chojniczanki II, która w wielkim finale pokonała Jantara Ustka. Na najniższym stopniu podium stanęli również młodzi adepci futbolu z Chojnic po zwycięstwie z Polonią Gdańsk.
Po zakończeniu turnieju, dzięki licznym patronom i sponsorom wszystkie drużyny otrzymały nagrody i upominki, a najlepsza trójka komplet sprzętu sportowego ufundowanego przez obecnego na turnieju, Krystiana Węsierskiego  www.kkwsport.pl (KKW TRADING Sp. z o.o.). W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli: Piotr Klecha – dyrektor GOSRiR, Rafał Kaczmarczyk – były znakomity piłkarz m.in. Lechii Gdańsk, Widzewa Łódź, Górnika Zabrze, oraz Adam Galas dyrektor PKS.
Zawody organizowane były przez Piotra Jasielskiego, któremu pomagali Adam Olejniczak i Grzegorz Zembrzuski oraz liczni wolontariusze.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został    Jakub Staniszewski z KP Gdynia, a bramkarzem Jakuba Karczewskiego z GOSRiT Luzino. Królem strzelców został  Alan Klim z Polonii Gdańsk.
W poprzedni weekend, 16 listopada w luzińskiej hali zagrało ponad 250 najmłodszych piłkarzy rocznika 2007/08.
W zawodach uczestniczyło 18 drużyn z całej Północnej Polski.  Najlepszym zawodnikiem wybrano Oskara Tredera z UKS Dragon Bojano.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.