Kaszubi i Górale

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie serdecznie zaprasza na XLII koncert z cyklu „Spotkania z muzyką Kaszub” pt. KASZUBI I GÓRALE.

Koncert z udziałem gości z Podhala odbędzie się w sobotę 6 grudnia 2014 r. o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum, przy ul. Zamkowej 2a. W programie wieczoru znajdą się fragmenty widowisk Królowie jadą oraz Stôri i Nowi Rok Aleksego Peplińskiego, popularne kolędy kaszubskie, góralskie i ogólnopolskie.
Wykonawcy: Andrzej Lichosyt – śpiew, Maciej Nenko – skrzypce prym, Barbara Gąsienica-Giewont – skrzypce sekund, Julianna Styn – śpiew, Ola Pilarska – śpiew, Jacek Szponarski – śpiew, akordeon, Witosława Frankowska – fortepian. Wystąpią też dzieci uczące się języka kaszubskiego w Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie pod kierunkiem Gabrieli Kitowskiej: Piotr Bulczak, Jakub Krywald, Jakub Rosa.
Koncert zrealizowano m.in. ze środków przyznanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Muzeum serdecznie zaprasza.
Dodajmy, że wczoraj w Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków czyli w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyła się promocja tomiku poetyckiego Krystyny Labuddy  pt. Z cierpiącym Chrystusem przez Wejherowską Golgotę: Z cerpiącym Christusã przez Wejrowską Golgotã.
Wiersze prezentowali uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Wejherowie, a akompaniament zapewniła grająca na skrzypcach Magdalena Wicka.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.