Jak zwrócić na siebie uwagę?

Kto usunął baner Marka Kurowskiego, powieszony na prywatnym ogrodzeniu bez zgody właściciela posesji? Na pewno nie pracownik  Urzędu Miejskiego, jak sugeruje kandydat na prezydenta, nie przedstawiając dowodów w tej sprawie.

Kandydat na prezydenta Wejherowa Marek Kurowski publicznie oskarżył pracownika Urzędu Miejskiego w Wejherowie o rzekome zdjęcie w piątek, 7 listopada br. jego baneru wyborczego z ogrodzenia przy ul. Wniebowstąpienia (przy skrzyżowaniu z ul. Reformatów) w Wejherowie.
Obok publikujemy oświadczenie Sekretarza Miasta w tej sprawie. Głos zabrał też właściciel posesji, na której zawisły banery: – Oświadczam, że nie wyraziłem zgody p. M. Kurowskiemu na umieszczenie baneru wyborczego na moim ogrodzeniu przy ul. Wniebowstąpienia w Wejherowie. Już poleciłem zdjęcie tego baneru. Proszę o niemieszanie mojej osoby do polityki, gdyż się tym nie zajmuje.
Oświadczenie właściciela ogrodzenia w zasadzie wszystko wyjaśnia. Marek Kurowski nie dość,  że powiesił baner nielegalnie, nie miał zgody właściciela, to jeszcze pomawia inne osoby. Nie przedstawił dowodów na swoje oskarżenia pod adresem urzędu.
Pan M. Kurowski powinien raczej skupić się na przygotowaniu dobrego programu wyborczego i przekonywać w ten sposób mieszkańców, a nie robić sztuczne zamieszanie wokół swojej osoby poprzez insynuacje pod adresem urzędu lub innych komitetów wyborczych.
Sondaże przedwyborcze dają Markowi Kurowskiemu poparcie rzędu 1%, stąd jego nerwowość jest zrozumiała. Chyba jednak nie tak powinna wyglądać kampania wyborcza kandydata na prezydenta miasta, który chce być poważnie traktowany i wzbudzić zainteresowania swoją osobą.

Oświadczenie

W związku z pytaniami dotyczącymi zdjęcia baneru Pana Marka Kurowskiego z ogrodzenia przy ul. Wniebowstąpienia w Wejherowie, oświadczam, że Urząd Miejski w Wejherowie nie ma z tym nic wspólnego i w żaden sposób nie jest z tą sprawą związany. Ogrodzenie przy ul. Wniebowstąpienia jest prywatne i proszę w tej sprawie kontaktować się z jego właścicielem. Pan M.Kurowski przyszedł do mnie w tej sprawie i sprawa została wyjaśniona. Jestem oburzony, że próbuje się wciągać urząd w kampanię wyborczą.   
Jednocześnie chcę podkreślić, że potępiam wszelkie niszczenie lub kradzieże materiałów wyborczych i uważam to za niedoposzczalną formę walki wyborczej.
Wejherowo, 10.11.2014 r.
Bogusław Suwara , Sekretarz Miasta Wejherowa

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.