Powstanie tunel

Zamierzenie powstania bezkolizyjnego połączenia północnej i południowej części Wejherowa przeradza się w dokumentację techniczną, która umożliwi wykonanie zadania (powyżej fragment rysunku technicznego z widocznym tunelem pod torami). Budowa tunelu jest jednym z priorytetów prezydenta Krzysztofa Hildebrandta.

 

Zastępca Prezydenta Wejherowa Piotr Bochiński:

–  Na dokumentację techniczną Integracyjnego Węzła Komunikacyjnego „Kwiatowa”  zdobyliśmy dotację z Unii Europejskiej. Węzeł to nie tylko tunel pod torami kolejowymi, ale cały układ drogowy od ul. Dworcowej i ul. Zachodniej. Wykonaliśmy już projekt budowlany. Uzyskaliśmy decyzję o  środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia i złożyliśmy wniosek o decyzję na budowę.  PKP uzgodniło projekt, ale toczą się uzgodnienia w kwestii nieruchomości. Trwają pracę nad szczegółami dokumentacji, które zakończą się w przyszłym roku.

 

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa Wojciech Kozłowski:

– Aktywnie zabiegamy o pozyskanie środków unijnych na realizację węzła „Kwiatowa” w ramach funduszy na lata 2014-2020.
Zadanie zostało już wpisane na listę projektów, które będą ubiegały się o sfinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z obszaru całej metropolii.
W ZIT jest do podziału ponad 1 mld zł unijnych dotacji. Mamy szansę na pieniądze, co umożliwi wykonanie  tunelu  i rozwiązanie jednego z ważnych problemów mieszkańców Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.