Świętowali na trasie, na boisku, w pałacu

Narodowe Święto Niepodległości obchodzono w Wejherowie również podczas imprez sportowych, rekreacyjnych i kulturalnych, zorganizowanych specjalnie z okazji 11 Listopada.

Odbył się m.in. Siatkarski Turniej o Puchar Prezydenta Wejherowa, o którym piszemy obok oraz Bieg na Orientację w wejherowskim parku.
Ciekawą imprezą był niepodległościowy Marsz Nordic Walking, który odbył się 11 listopada. Uczestnicy wyruszyli na 7-kilometrową trasę w samo południe, po rozgrzewce i pamiątkowym zdjęciu, które prezentujemy obok. Po wyczerpującym, ale przyjemnym marszu (pogoda dopisała!) poczęstowano uczestników posiłkiem regeneracyjnym.

Organizatorem marszu był  Wejherowski Klub Nordic Walking pod patronatem Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta oraz Polskiej Federacji Nordic Walking.

Wczoraj, 12 listopada w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Wieczorek Niepodległości z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a w Bibliotece Miejskiej – konkurs recytatorski „Strofy dla Ojczyzny”.

11 Listopada w wejherowskim Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej odbył się Maraton Pieśni Patriotycznej w Pałacu, zorganizowany wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzyki w Wejherowie. Z powodu zamykania w tym samym czasie kolejnego wydania „Pulsu Wejherowa” nie mogliśmy uczestniczyć w tej ciekawej imprezie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.