Ekologiczna edukacja

Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o. odwiedziły dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 im. Kubusia Puchatka w Wejherowie. Towarzyszył im  przewodniczący Rady Nadzorczej ZUK, Arkadiusz Kraszkiewicz i prezes Zarządu ZUK,  Roman Czerwiński.

Prezes ZUK opowiedział na czym polega praca przy pojeździe wywożącym nieczystości stałe i koparko-ładowarce. Dzieci miały okazję zobaczyć wnętrze „śmieciarki” i dowiedzieć się, w jaki sposób trafia do niej zawartość kosza na śmieci.
Najwięcej emocji wzbudziła prezentacja nowego sprzętu spółki ZUK, podczas której pracownik obsługujący koparko-ładowarkę zgniótł metalowy pojemnik, doszczętnie go niszcząc.
Przedszkolaki dowiedziały się kilku ciekawostek na temat pracy zakładu oraz jak dużą rolę odgrywają zaprezentowane maszyny podczas prac porządkowych i remontowych.
Na koniec dzieci otrzymały od Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie cukierki, kolorowanki z motywami ekologicznymi oraz bajkę edukacyjną, a same wręczyły osobiście prezesowi ZUK Romanowi Czerwińskiemu podziękowanie za serdeczne przyjęcie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.