Rywalizacja i zabawa

Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach była gospodarzem spotkania, podsumowującego całoroczny cykl rozgrywek w ramach klasyfikacji generalnej „Turnieju Sołectw” Gminy Łęczyce 2014. Gala Sportowców odbyła się w minioną sobotę w Kisewie, a zwycięzcą turnieju okazało się sołectwo Świetlino.

Spotkanie miało niecodzienną formę. Poza częścią oficjalną i wręczeniem Pucharu Gminy Łęczyce, sołectwa spotkały się  przy muzyce i suto zastawionym stole. Zamysłem organizatorów była integracja mieszkańców gminy nie tylko poprzez sportowe zmagania, ale również poprzez wspólne biesiadowanie.
W ciągu roku odbywały się różnego rodzaju turnieje i zawody, których uczestnikami byli zarówno dorośli jak i dzieci. Zawodnicy brali udział w takich zmaganiach jak: turnieje tenisa stołowego, halowej piłki nożnej, siatkówki, mistrzostwa w piłkarzyki stołowe oraz dożynkowy Turniej Sołectw.
– W przyszłym roku planujemy rozszerzyć rozgrywki o kolejne turnieje, tak aby jak największa liczba mieszkańców naszej gminy czynnie spędzała wolny czas – mówi Hanna Mancewicz, dyrektor Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach.
Zwycięzcą klasyfikacji generalnej z ogromną przewagą punktową nad pozostałymi rywalami zostało sołectwo Świetlino (226 pkt.). Jako jedyne sołectwo, Świetlino przystąpiło do wszystkich konkurencji.

Ekipa ze Świetlina odebrała Puchar z rąk wójta Gminy Łęczyce Piotra Wittbrodta (pierwszy z lewej), a na koniec części oficjalnej wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.
Ekipa ze Świetlina odebrała Puchar z rąk wójta Gminy Łęczyce Piotra Wittbrodta (pierwszy z lewej), a na koniec części oficjalnej wszyscy pozowali do pamiątkowego zdjęcia.

Za nimi na podium uplasowali się zawodnicy z sołectwa Strzebielino Wieś (114 pkt.) oraz z Rozłazina (111 pkt.).
Kolejne miejsca zajęły: Strzebielino Osiedle, Bożepole Wielkie, Łęczyce, Kaczkowo, Kisewo, Bożepole Małe, Chmieleniec, Strzelęcino, Nawcz, Dzięcielec, Brzeźno Lęborskie oraz Wysokie.
W przeprowadzonych turniejach wzięło udział 15 z 18 sołectw Gminy Łęczyce.
– Mamy ogromną nadzieję, że taki rodzaj przyjaznej rywalizacji spodobał się mieszkańcom i że przyszły rok będzie obfitował w jeszcze ciekawsze, wspólne  przedsięwzięcia sportowo-rekreacyjne – dodaje Hanna Mancewicz. – Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.