Ring na rynku

W środę 29 października br. do Wejherowa zawitało wyborcze miasteczko Radia ZET z audycją „Ring wyborczy”, poświęconą oczywiście zbliżającym się wyborom samorządowym. Radio ZET jest jedną z wiodących ogólnopolskich stacji radiowych. Program „Ring Wyborczy” radio zorganizowało w ośmiu wybranych polskich miastach.

W programie nadawanym bezpośrednio z wejherowskiego rynku kandydaci na prezydenta miasta: Aleksander Lewandowski, Jacek Gafka i Marek Kurowski starli się z mieszkańcami Wejherowa. I wypadli generalnie źle, np. Jacek Gafka musiał się mocno tłumaczyć mieszkańcom ze swej brawurowej jazdy samochodem, w wyniku której wpadł do rowu w środku wsi i zmasakrował służbowy samochód starostwa powiatowego w Wejherowie. Wypadek wydarzył się w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 40 km/h, a Jacek Gafka został ukarany przez policję za zbyt szybką jazdę. Mieszkańcy uznali to za nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kandydata na prezydenta.
W swojej ocenie i podsumowaniu dziennikarze Radia ZET dość krytycznie ocenili kontrkandydatów prezydenta Krzysztofa Hildebrandta, czyli A.Lewandowskiego, J.Gafkę i M.Kurowskiego, cyt. za Radiem ZET: „Kontrkandydaci obiecują, obiecują, ale dociskani przez mieszkańców o konkrety, np. za co to wszystko zrobią – dziwnie przycichają. Mieszkańcy pytali: Co z przedszkolami? W Wejherowie jest jedno przedszkole samorządowe, a np. w Ostrołęce – 11. Kandydaci są zgodni: w mieście potrzebnych jest co najmniej 7 żłobków i przedszkoli. Ile dokładnie? Tyle, ile będzie chętnych dzieci, ale konkretów nie podają.  Ożywiają się za to, gdy trzeba skrytykować urzędującego prezydenta, który nie może się bronić – był w drodze do Wrocławia gdzie ma odebrać prestiżową nagrodę dla samorządu.”
Wejherowo zostało nagrodzone w ogólnopolskim programie Samorządowy Lider Edukacji. Pomimo tej nieobecności dziennikarze Radia ZET zaprezentowali wywiad z prezydentem Hildebrandtem  i swoją ocenę jego działalności.  Jest ona bardzo korzystna. Radio ZET przygotowało tzw. władzomierz, w którym oceniło 48 prezydentów polskich miast.
W ocenie Radia ZET prezydent Krzysztof Hildebrandt zrealizował wszystkie swoje obietnice wyborcze. Jako jedyny ma 100% skuteczności! Dla porównania: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek zrealizował 68 % obietnic, prezydent Sopotu Jacek Karnowski – 64 %, zaś prezydent Gdańska Paweł Adamowicz  – 17 %. (źródło: http://www.radiozet.pl/Ring-Wyborczy/Wladzomierz).

KOMENTARZ:
Ocena Radia ZET oraz tytuł „Orzeł Samorządu” to kolejne bezstronne i obiektywne przykłady potwierdzające pozytywną ocenę pracy Krzysztofa Hildebrandta na stanowisku prezydenta i jego wysoką ocenę wśród mieszkańców Wejherowa, co powoduje że jest liderem przed wyborami, zaplanowanymi  na 16 listopada 2014 r.
Z pewnością ma to również wpływ na wysoką ocenę Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo”, któremu Krzysztof Hildebrandt przewodniczy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.