Wzorowe przedsięwzięcie samorządów

Jadący z Wejherowa do Gościcina nie muszą teraz korzystać z DK nr 6, bo do użytku oddano nowe połączenie drogowe, zaczynające się od nowego ronda przy ul. Sucharskiego. Głównym inwestorem była Gmina Wejherowo, a łączny koszt budowy wyniósł 4 mln 733 tys. zł.

Wybudowano nowy odcinek ulicy gminnej łączącej ulicę Południową w Gościcinie z ulicą Sucharskiego w Wejherowie, nowe rondo, rozbudowano drogą powiatową, a dodatkowo powstała trasa rowerowa, chodnik i oświetlenie oraz dwa zbiorniki retencyjne zbierające wodę deszczową. Gmina Wejherowo otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 2 mln zł.
Gmina złożyła wspólny wniosek z powiatem i otrzymała dofinansowanie z Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. Nowa droga ma duże znaczenie nie tylko dla mieszkańców Gościcina, ale też poprawia funkcjonowania układu komunikacyjnego i bezpieczeństwo na ul. Sucharskiego w Wejherowie. Dokumentację projektową opracowały biura projektowe HIGHWAY i DiM z Gdańska.
Wykonawcą robót było konsorcjum firm: Kruszywo Sp. z o.o. z Lini i Firma Budowlano-Usługowa Ewa Wicka z Luzina. Gościem uroczystego oddania do użytku drogi był wojewoda Ryszard Stachurski, który poinformował, że władze wojewódzkie mają 52 miliony zł do podziału na inwestycje, ale wniosków jest na 150 mln zł.
Do wspólnego działania gminy i powiatu włączyło się także miasto Wejherowo, poprzez udział w wykupie gruntów.

Zdaniem radnego Dariusza Krefta, realizacja tej inwestycji była przykładem wzorowej współpracy samorządów, które „odstawiły” na bok względy polityczne.
Zdaniem radnego powiatowego Jacka Thiela, władze Wejherowa zawsze współdziałają z innymi samorządami, jeżeli celem jest rozwiązanie problemów mieszkańców miasta i powiatu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.