Zwiedzanie i wypoczynek

Rozpoczęliśmy kolejny rok nauki w Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku  „YMCA” w Wejherowie. Zainteresowanie słuchaczy różnymi formami zajęć jest bardzo duże, gdyż staramy się łączyć różne formy nauki z aktywnością fizyczną i integracyjnymi spotkaniami. Jedną z form ciekawego spędzania czasu jest organizacja wycieczek. Największym powodzeniem cieszą się jednodniowe, łączące zwiedzanie ciekawych miejsc na Kaszubach z jakąś formą integracyjnej zabawy.

Studentki WUTW w starej klasie wdzydzkiego skansenu.                        Fot. Grażyna Szczepańska
Studentki WUTW w starej klasie wdzydzkiego skansenu. Fot. Grażyna Szczepańska

W połowie października wybraliśmy się wycieczkę do skansenu we Wdzydzach. Braliśmy czynny udział w różnych lekcjach poglądowych, m.in. malowanie na szkle, wykonywanie ozdób z papieru. Bogaty kompleks skansenu przybliżył nam obraz dawnego życia ludności na tych terenach. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiła zachowana z lat powojennych szkoła wraz z wyposażeniem ówczesnej klasy i mieszkaniem pracującego tam nauczyciela.
Atrakcją była również wizyta w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym pod nazwą „Kopla”. Tam, wśród lasów, z dala od zgiełku zostaliśmy powitani kwiatami i muzyką przez właścicieli tego miejsca. W ciepłej, gościnnej atmosferze miło upływał nam czas, ale prawdziwą niespodzianką był posiłek. Swojskie jedzenie, przygotowane przez miejscowe kucharki, nie miało sobie równych. Podziwialiśmy też też pokaz „zaklinania konia” – okazało się, jak niewiele jeszcze wiemy o zachowaniu i charakterze tego zwierzęcia.
Jedynym mankamentem była niesprzyjająca pogoda, ale humory dopisywały i nikt ze słuchaczy nie narzekał. O tym, że wyprawa była udana, świadczyły pełne entuzjazmu opowieści jej uczestników następnego dnia na zajęciach. Mamy nadzieję, że kolejne wyprawy będą równie udane i dadzą nam możliwość poznania piękna naszej kaszubskiej ziemi
Zenia Kołodziejska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.