Przygoda ze sztuką

Wystawy, plenery, konkursy, malowanie w gronie przyjaciół i miłe spotkania – przez 15 lat. Taki jubileusz świętowało uroczyście wejherowskie Stowarzyszenie Artystów Plastyków „Pasja”. W wejherowskim Pałacu Przebendowskich i Keyserlingków odbyła się uroczystość z udziałem ponad 200 osób.

Prezes stowarzyszenia „Pasja” Longina Wysocka dziękowała za wsparcie m.in. władzom  Wejherowa i powiatu wejherowskiego, a także przedstawicielom samorządu Rumi, Redy, Gminy Wejherowo. Dziękowała również życzliwym instytucjom, takim jak Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie.
Pani prezes otrzymała wiele życzeń i gratulacji ze strony gości, a z rąk Krzysztofa Hildebrandta Longina Wysocka odebrała Nagrodę Prezydenta Miasta Wejherowa.
W części artystycznej wystąpili pianista Artur Sychowski i wokalistka Klaudia Schmidt oraz tancerze ze Stowarzyszenia Historycznego z Mikorowa z pokazem tańca średniowiecznego. Imprezie towarzyszyła wystawa malarstwa pt. „Małe Trójmiasto Kaszubskie w malarstwie”. Pokazano również dorobek artystyczny uzdolnionych członków Stowarzyszenia.
– Przez 15 lat uczestniczyliśmy w wystawach krajowych i międzynarodowych, zajmowaliśmy wiele czołowych miejsc w konkursach – mówi Longina Wysocka. – Stowarzyszenie cały czas się rozrasta, rozwijamy się pod względem artystycznym i warsztatowym. Stowarzyszenia Artystów Plastyków „Pasja” liczy obecnie 28 członków.
Obok artystów, władz samorządowych i innych znakomitych gości, w jubileuszu uczestniczyli przyjaciele ze szwedzkiego Tyreso, z którymi wejherowianie współpracują.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.