Zdrowo i aktywnie

Od ponad trzech lat Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe  realizuje program ,,Szansa dla przedszkolaka”. Pomysłodawca akcji i prezes stowarzyszenia Rafał Karcz razem z innymi sportowcami propaguje zdrowy, sportowy  styl życia wśród dzieci.

– Kickboxing jest świetnym uzupełnieniem zajęć np. rytmiki w przedszkolach, gdyż oprócz szkolenia fizycznego, wyrabiają w dzieciach samodyscyplinę, wyczucie zasad fair play oraz szacunku do wysiłku włożonego w zajęcia – mówi Rafał Karcz. – Trening sztuk walki przede wszystkim doskonale kształtuje koordynację ruchową dziecka.

Treningi kickboxingu w ramach „Szansy dla przedszkolaka”, oprócz bezpłatnych pokazów w placówkach przedszkolnych oraz szkołach, także na stałe wpisują się w program zajęć w wejherowskich przedszkolach. Podczas zajęć z najmłodszymi dziećmi wykorzystywane są elementy kickboxingu, które są dołączane głównie do zabaw ruchowych i ćwiczeń ogólnorozwojowych. Bardzo ważne są także gry i zabawy w formie rywalizacji sportowej.
– Pomysł Rafała na zdrowy rozwój dzieci, cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko w naszym mieście, ale także w placówkach poza nim – tłumaczy Tomasz Hirsz- realizator programu ,,Szansa dla przedszkolaka”.
Trzy przedszkola z Wejherowa, współpracują z Wejherowskim Stowarzyszeniem Sportowym na stałe. Program rozszerzono o spotkania w szkołach podstawowych. Organizowane są liczne pokazy oraz jednorazowe, bezpłatne treningi w ramach promocji sportu i zdrowego trybu życia.
Zainteresowanych kierujemy do prezesa WSS Rafała Karcza, tel. 695 650 914 lub email: rafal.karcz@sportwejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.