Gala w Kisewie

Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach była głównym organizatorem IV Przeglądu Dorobku Artystycznego Szkół Gminy Łęczyce „GALA 2014”. Impreza odbyła się 22 października br. w Świetlicy Wiejskiej w Kisewie. Głównym sponsorem tego udanego przedsięwzięcia była Firma GAZ–SYSTEM.

Podczas przeglądu prezentowały się wszystkie szkoły z terenu naszej gminy, a więc Szkoła Podstawowa w Brzeźnie Lęborskim, Zespół Kształcenia i Wychowania w Rozłazinie, Zespół Kształcenia i Wychowania w Strzebielinie Osiedlu, Gimnazjum w Strzebielinie Osiedlu, Zespół Szkół w Bożympolu Wielkim (szkoła podstawowa i gimnazjum) i Zespół Szkół w Łęczycach.
W różnorodnym programie nie zabrakło zespołów tanecznych, muzycznych i wokalnych. Talenty plastyczne można było podziwiać na wystawie przygotowanej z różnorodnych prac uczniów.

– Impreza miała charakter otwarty, uczestniczyło w niej około 250 osób – informuje Hanna Mancewicz, dyrektor Gminnej Instytucji Kultury i Biblioteki w Łęczycach. – Poza różnorodnością programu na uwagę zasługuje fakt, że zarówno dzieci, jak i młodzież doskonale się bawili. Dopingowali siebie nawzajem, śpiewali wspólnie, oklaskiwali występy kolegów i koleżanek.
Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, słodyczami ufundowanymi przez wójta Gminy Łęczyce Piotra Wittbrodta i tabliczkami okolicznościowymi „Gala 2014”. Prezentem dla dzieci i młodzieży była możliwość zrobienia sobie zabawnych zdjęć w Superbudce.
Nagrodą dla uczestników Przeglądu było również spotkanie z Dawidem Ignaczakiem laureatem I edycji „Got to dance. Tylko taniec”. Nie zabrakło tanecznego pokazu, a uczestnicy Gali mogli nauczyć się prostego układu tanecznego, przygotowanego przez naszego gościa.
Imprezę zakończyło słodkie biesiadowanie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.