Ostrzegamy przed oszustami

W ostatnim okresie przedsiębiorcy z terenu Wejherowa i nie tylko, otrzymują z Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców z siedzibą przy ul. Złotej 61 w Warszawie, pismo z nakazem wpłacenia 115 zł na wskazane konto.
– Dotarły do nas niepokojące sygnały od przedsiębiorców, że powołując się na ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, ustawę z dnia 15 września 2000 roku oraz wewnętrzną uchwałę, Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców prosi o „uregulowanie opłaty w wysokości 115 zł w nieprzekraczalnym terminie do 26 sierpnia 2011 roku” – mówi Bogusław Suwara, sekretarz miasta. – Autorzy piszą, że jest to związane z wpisem firmy do Ewidencji Działalności Gospodarczej, dokonanym przez Urząd Miasta. Do pisma dołączony jest wypełniony druk przelewu. Takie działanie i podszywanie się pod Urząd Miejski w Wejherowie jest próbą wyłudzenia od przedsiębiorców pieniędzy, które rzekomo są zapłatą za prowadzenie rejestru.
Jak informuje B. Suwara, jedyną obowiązkową Ewidencję Działalności Gospodarczej na terenie miasta Wejherowa prowadzi Prezydent Miasta Wejherowa a od 1 lipca 2011 roku także Minister Gospodarki i za jego prowadzenie nie pobiera żadnych opłat.
Żądanie jakichkolwiek opłat przez Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców jest bezprawne i bezpodstawne.
Jesli ktoś z naszych Czytelników otrzyma takie pismo, może wyrzucić je kosza.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.