Uczcili żołnierzy I MPS

Kombatanci, żołnierze, władze miasta i powiatu oraz uczniowie wejherowskich szkół uczestniczyli w uroczystej zbiórce przed budynkiem Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. Spotkanie odbyło się 1 września, w rocznicę wybuchu II wojny światowej.  

Komendant centrum, kmdr dypl. Roman Kreft powitał wszystkich uczestników uroczystości, a szczególnie uczestnika kampanii wrześniowej, prawie 96-letniego por. w st. spocz. Aleksandra Pawelca z Gdyni.
– Spotkaliśmy się przed jednostką wojskową, która jest ściśle z tą rocznicą związana. To stąd 72. lata temu wychodziły pododdziały 1 Morskiego Pułku Strzeleckiego, aby bronić ojczyzny – przypomniał komendant R. Kreft.
Po apelu poległych i salwie honorowej delegacje samorządów, instytucji, organizacji i szkół złożyły kwiaty przed pomnikiem żołnierzy Pierwszego Morskiego Pułku Strzelców, poległych w obronie Wybrzeża we wrześniu 1939 roku. Kwiaty złożono też na mogiłach żołnierskich na starym cmentarzu.
Nowy kapelan jednostki wojskowej w Wejherowie, ks. por. Sławomir Gadowski, poinformował, że w niedzielę w kaplicy wojskowej na terenie jednostki o godz. 9.30 odprawiana będzie msza św. z dostępem dla wszystkich chętnych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.