Wspólny projekt „deszczówki”

W Rumi podpisano partnerskie porozumienie czterech samorządów: Gdyni, Rumi, Redy i Wejherowa. Porozumienie dotyczy realizacji wspólnego projektu budowy kanalizacji deszczowej w tych miastach.

Projekt partnerski „Ochrona wód Zatoki Gdańskiej – budowa i modernizacja systemu odprowadzania wód opadowych w Gdyni oraz Małym Trójmieście Kaszubskim” obejmuje budowę kanalizacji deszczowej we wspomnianych czterech miastach za ok. 18,3 mln zł, z wykorzystaniem dofinansowania z Ministerstwa Środowiska w wysokości ok. 12,7 mln zł.  
Wejherowo otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 1,8 mln zł na budowę kanalizacji deszczowej w ul. Gryfa Pomorskiego. Inwestycja to jest pierwszym etapem budowy tej ulicy, a ponadto jest ważna dla Wejherowa ze względu na planowaną w tym rejonie budowę „Węzła Zryw” z tunelem pod torami kolejowymi, łączącym bezkolizyjnie miasto.
Porozumienie jest efektem prowadzonej przez kilkanaście lat współpracy miast i wspólnych instytucji w zakresie m.in. ogrzewania, kanalizacji i segregacji odpadów. Porozumienie podpisali: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, burmistrz Rumi Elżbieta Rogala-Kończak i burmistrz Redy Krzysztof Krzemiński. To kolejny przykład tego, że władze Wejherowa potrafią dogadywać się z innymi samorządowcami i osiągać korzyści dla mieszkańców.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.