Fontanna jak z baśni

W Parku Miejskim w Wejherowie uruchomiono nową fontannę oraz drewniany stylowy most na kanale, który zastąpił betonową kładkę.

Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa
Więcej zdjęć na: facebook.com/PulsWejherowa

Wzdłuż wyremontowanej, pogłębionej niecki kanału, której brzegi wyłożono granitowymi kamieniami, tryskają strumienie wody. Dodatkowo wieczorem fontanna lśni kolorowym podświetleniem dziesięciu dysz centralnych i aż siedemdziesięciu siedmiu dysz bocznych.
Podświetlana efektowna fontanna jest zwieńczeniem prac na kanale północnym. Oprócz tego w otoczeniu parku wzdłuż ul. Parkowej wykonano nowy chodnik, a trasę wyposażono w ławki.
– Zależy nam na tym, aby nasz park był atrakcją dla mieszkańców Wejherowa. I myślę, że tak już jest – stwierdził Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa w trakcie oficjalnego oddania do użytku tej części parku w ubiegły piątek. Zgromadzeni wokół nowej fontanny mieszkańcy Grodu Wejhera nie kryli zadowolenia z piękniejącego Parku Miejskiego, odwiedzanego zarówno przez osoby starsze i młodzież, jak i rodziny z dziećmi. Od piątku wielu wejherowian przychodzi do parku również wieczorami, aby podziwiać podświetloną fontannę. Dużo osób robi sobie zdjęcia przy fontannie.
Co ciekawe, podczas robót przy kanale uratowano różne gatunki ryb, żaby i raki, które przeniesiono do innych akwenów w parku. Największym znalezionym w stawie okazem okazał się 50 cm szczupak.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.