Autobusem na cmentarz

KOMUNIKAT
o kursowaniu komunikacji miejskiej
w okresie 25 październik – 02 listopad 2014 roku

1.  W dniach od 25 października do 2 listopada br. zostanie uruchomiona dodatkowo linia „D” na trasie Osiedle Przemysłowa – Cmentarz.
Linia będzie kursowała w godz. od 9.00 do 17.00, co 90 minut.
Autobus będzie odjeżdżał z przystanku MZK na ul Przemysłowej przy „Almaresie” i na trasie przejazdu do Cmentarza będzie się zatrzymywał na przystankach: Gulgowskiego n/ż, Graniczna, Ofiar Piaśnicy, Chopina, Kochanowskiego, Pomorska – DH KASZUB – i dalej Prusa–Szkoła, Necla i Rybacka.

2. W dniu 1 listopada 2014 r. (sobota) wejherowska komunikacja będzie kursowała zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w niedziele i dni świąteczne. Dodatkowo uruchomione zostaną linie autobusowe do wejherowskiego Cmentarza przy ul. Roszczynialskiego, kursujące od godz. 8.00 :
A – na trasie Wejherowo Dworzec PKP – Cmentarz
C – na trasie Os. Kaszubskie – Cmentarz
D -na trasie  Osiedle Przemysłowa – Cmentarz

3. W dniu 2 listopada (niedziela) – komunikacja będzie kursowała zgodnie z rozkładami jazdy obowiązującymi w niedziele i dni świąteczne oraz funkcjonować będzie linia „D” na trasie Os. Przemysłowa – Cmentarz.
Dodatkowo – po zakończeniu popołudniowej mszy świętej na starym Cmentarzu przy ul. 3 Maja – przed bramę Cmentarza przy ulicy Sportowej zostaną podstawione autobusy niskopodłogowe z oznakowaniem linii nr 2 i 3, które następnie włączą się w trasy tych linii w kierunku Szpitala i Odrębnej.

Na wszystkich liniach autobusowych MZK Wejherowo obowiązują ważne bilety Taryfy MZK Wejherowo lub Taryfy Metropolitalnej. Rodzaj i cena biletu za jeden przejazd:
Bilet papierowy : NORMALNY 3,00 zł, ULGOWY 1,50 zł            
Bilet elektroniczny: NORMALNY 2,80 zł,  ULGOWY 1,40 zł

1 listopada zostanie uruchomiony dodatkowy punkt sprzedaży papierowych biletów jednorazowych tylko przy wejherowskim Cmentarzu. Pasażerowie mający zamiar zakupić bilet w autobusie u kierowcy proszeni są o posiadanie odliczonej kwoty pieniędzy.
Przypominamy, że na wszystkich wejherowskich liniach autobusowych zapłatę za przejazd dokonywać można za pomocą kart elektronicznych, a jednoprzejazdowy bilet elektroniczny jest tańszy od biletu papierowego.
Szczegółowe informacje u Dyspozytora
pod nr telefonu 58 572 29 33 i na stronie
internetowej www.mzkwejherowo.pl.

Miejski Zakład Komunikacji Wejherowo Sp. z o.o

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.