Nowoczesne boisko w Kębłowie

W Kębłowie oddano do użytku nowe boisko ze sztuczną trawą. W uroczystośći uczestniczyli uczniowie szkoły, piłkarze GOSRiT Luzino, władze gminy z wójtem Jarosławem Wejerem, radni powiatowi  oraz mieszkający w Kębłowie Waldemar Moska – rektor gdańskiej AWFiS.

Podczas otwarcia obiektu tradycyjnie przecięto wstęgę
Podczas otwarcia obiektu tradycyjnie przecięto wstęgę

Uroczystość prowadził Piotr Klecha – dyrektor GOSRiT Luzino, który odpowiadać będzie za organizację zajęć sportowych po godzinach lekcyjnych.
Pierwszy mecz na nowym boisku rozegrała, prowadzone przez Tomasz Joryna reprezentacja SP Kębłowo oraz KTS-K GOSRiT/Kleba 2003/04 Luzino. W kolejnych zawodach naprzeciw siebie stanęli młodzi adepci futbolu KTS-K GOSRiT Luzino rocznik 2005 i 2006, a po nich spotkali się piłkarze GOSRiT z rocznika 2001 i 2002.
Na zakończenie mecz rozegrały drużyny sołectw Kębłowo i Kochanowo. Zwycięzcy tych meczów otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez J. Wejera wójta Gminy Luzino.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 z boiska korzystać będą uczniowie SP Kębłowo, a od godz. 16.00 do 21.00 obiekt będzie zarządzany przez GOSRiT Luzino i udostępniony wszystkim chętnym.
Osobą odpowiedzialną będzie animator Paweł Hinz, który też organizować będzie zajęcia sportowe.

 

W ramach projektu Multisport, prowadzonych dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej, na nowym boisku przy SP w Kębłowie odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu „Sobota z Multisportem”, mające na celu usportowienie jak największej grupy najmłodszych oraz pokazanie różnorodności dyscyplin.
Odbył się konkurs na króla rzutów karnych oraz mecz w mini rugby. Kolejne zajęcia już za tydzień.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.