Nasza młodzież nie musi być bezrobotna

– Od ponad 15 lat wspieram przedsiębiorczość wśród młodzieży i dorosłych. W szkołach ponadgimnazjalnych wprowadzałem program „Przedsiębiorczość” we współpracy z Fundacją Stefana Batorego. Będąc od 2002 roku radnym miasta Wejherowa mogłem rozszerzyć formułę aktywizacji młodzieży w projekt „Wejherowski Biznesplan”.  Już 10 lat prowadzę ten projekt, gdzie wspólnie z władzami miasta, przedsiębiorcami, wyższą uczelnią oraz instytucjami około biznesowymi pomagamy ludziom z pomysłami uruchomić własny biznes. W ten sposób powstały nowe firmy.  

Przytoczone dane o rozwoju przedsiębiorczości w Wejherowie potwierdzają słuszność tych poczynań i motywują do dalszego działania. Dzielenie się własnym doświadczeniem zawodowym i poświęcanie czasu dla tych młodych przedsiębiorców, przynosi najwięcej satysfakcji. Im więcej będzie firm wśród naszych mieszkańców, tym łatwiej będzie o dobrą pracę i bezpieczne rodzinne życie.
Nasza młodzież nie musi być bezrobotna, pomóżmy im założyć firmę i pracować. To przynosi efekty! Jako przedsiębiorca i wieloletni Prezes Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Wejherowie przyjmuję wyniki badań z satysfakcją. Oczywiście sytuacja gospodarcza jest trudna w całej Polsce i wszyscy musimy jeszcze wiele zrobić, ale cieszy fakt, że u nas, w Wejherowie się poprawia.

Leszek Glaza
przewodniczący Rady Miasta Wejherowa, społecznik i działacz organizacji gospodarczych

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.