Najsilniejsi rozpoczęli kampanię

Podczas inauguracji kampanii wyborczej Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo”, która odbyła się 8 października, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt ogłosił, że będzie ponownie ubiegał się o ten zaszczytny urząd. Ruch „Wolę Wejherowo” zaprezentował kandydatów na radnych w nadchodzących wyborach samorządowych.
– Jesteśmy gwarancją dalszego rozwoju miasta – podkreślił prezydent Hildebrandt.

Krzysztof Hildebrandt jest niewątpliwe zdecydowanym faworytem jesiennych wyborów na Prezydenta Wejherowa.  - Jesteśmy gwarancją dalszego rozwoju miasta - mówi prezydent Hildebrandt.
Krzysztof Hildebrandt jest niewątpliwe zdecydowanym faworytem jesiennych wyborów na Prezydenta Wejherowa. – Jesteśmy gwarancją dalszego rozwoju miasta – mówi prezydent Hildebrandt.

– Obiecaliśmy mieszkańcom, że zmienimy nasze miasto na lepsze – powiedział prezydent Hildebrandt, który przewodniczy Ruchowi Społecznemu „Wolę Wejherowo”   – Dziś mogę powiedzieć, że dotrzymaliśmy słowa. Wejherowo się zmienia dzięki wspólnym wysiłkom, dzięki zaufaniu i wsparciu mieszkańców. Dziękuję wszystkim za współpracę. Mamy nowe pomysły, ale słuchamy, co mówią wejherowianie, jakie mają oczekiwania i pomysły. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale wierzę, że osiągniemy to razem. Pomocne będzie nasze doświadczenie.
Ważne jest, aby prezydent miał wsparcie ze strony radnych, aby istniała w Radzie Miasta stabilna większość radnych Ruchu „Wolę Wejherowo” – dodał K. Hildebrandt.

Sala „Atlantic” była wypełniona po brzegi. W inauguracji kampanii wzięło udział ponad 250 zwolenników Krzysztofa Hildebrandta i sympatyków Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo”, który cieszy się jak widać dużym poparciem.
Sala „Atlantic” była wypełniona po brzegi. W inauguracji kampanii wzięło udział ponad 250 zwolenników Krzysztofa Hildebrandta i sympatyków Ruchu Społecznego „Wolę Wejherowo”, który cieszy się jak widać dużym poparciem.

PRIORYTETEM SĄ DROGI
– Będziemy kontynuowali zadania, wyznaczone w obecnej kadencji, a naszym priorytetem były i są drogi. W kończącej się kadencji 2010-2014 wybudowaliśmy, wyremontowaliśmy bądź utwardziliśmy 49 ulic lub ich odcinki we wszystkich dzielnicach miasta – przypomniał prezydent Hildebrandt. – Powstało nowe rondo u zbiegu ulic Sienkiewicza, 10 Lutego i św. Jana, a także promenada wzdłuż rzeki Cedron. Powstały ścieżki rowerowe i nowe parkingi. Przygotowujemy się do realizacji węzłów komunikacyjnych, które połączą tunelami części Wejherowa po obu stronach torów kolejowych i spowodują bezkolizyjny przejazd przez miasto.
Trwają prace projektowe tych węzłów, zaawansowane są starania o dofinansowanie unijne tych inwestycji z puli środków na lata 2014-2020, gdyż bez tego nie jest możliwa ich realizacja.  

KULTURA I OŚWIATA
Prezydent podkreślił, jak ważne jest zapewnienie mieszkańcom dostępu do kultury i rozrywki, możliwości spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży.
Świadczy o tym budowa i funkcjonowanie nowego WCK – Filharmonii Kaszubskiej, cieszącej się ogromnym zainteresowaniem. Przez półtora roku funkcjonowania placówki, odwiedziło ją 150 tysięcy osób.
– Stało się to, mimo wielkich oporów i przeszkód ze strony opozycji – wejherowskiej Platformy Obywatelskiej przeciwnej Filharmonii Kaszubskiej.  Dziś wyraźnie widać, że wejherowianie chcą korzystać z kultury i rozrywki i teraz mają taką możliwość. To my mieliśmy rację, a nie opozycja! – zauważył prezydent Hildebrandt.

194 MILIONY
Władze miasta zapewniają też bardzo dobre warunki nauki i wychowania w szkołach oraz przedszkolu samorządowym, a wydatki na oświatę należą do największych w budżecie miasta – w ciągu czterech lat 194 mln zł.
Wszystkie szkoły zostały objęte programem termomodernizacji; realizowano też inne inwestycje i remonty w placówkach oświatowych.

AK.

KONKRETY DLA MIESZKAŃCÓW
Prezydent Krzysztof Hildebrandt oraz kandydaci na radnych szczegółowo przedstawili program Ruchu  Społecznego „Wolę Wejherowo” – będący wynikiem szerokich konsultacji społecznych –  opierający się na pięciu najważniejszych punktach:
AKTYWNI MIESZKAŃCY
NOWE INWESTYCJE
NOWOCZESNA SZKOŁA
KOMFORT ŻYCIA
FUNDUSZE EUROPEJSKIE

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.wolewejherowo.pl

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.