Co myślą mieszkańcy Wejherowa?

Zdzisław Czapp, emeryt.

– Jestem wejherowianinem od urodzenia, od wielu lat nie tylko tu żyję, ale obserwuję zmiany zachodzące w naszym mieście. Przyglądam się dokładnie inwestycjom i innym działaniom władz, bo to mnie interesuje. Moim zdaniem Wejherowo zmienia się wciąż na lepsze. Na pewno jeszcze wiele jest do zrobienia i ciągle mamy jakieś problemy, ale jestem zadowolony z pracy naszego samorządu, w którym większość mają radni „Wolę Wejherowo”.

 

Popieram ten ruch społeczny od samego początku, czuje się z nim związany i ani przez chwilę nie żałuje, że wspieram radnych, prezydenta i jego współpracowników. Na co dzień widzę efekty ich pracy, bardzo konkretne działania. Chciałbym, żeby kandydaci ruchu „Wolę Wejherowo” aktywnie zabiegali o głosy wyborców, bo zależy mi, żeby licznie zasiadali w Radzie Miasta. Jestem pewien, że prezydent Krzysztof Hildebrandt ponownie wygra wybory, ale powinien mieć też poparcie w Radzie Miasta. Bardzo ważna jest dobra współpraca prezydenta z Radą, bo tylko wtedy miasto może się rozwijać.

Olga Tomaszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9

– Popieram prezydenta Hildebrandta i kandydatów Ruchu Społeczny „Wole Wejherowo”, ponieważ mam do nich zaufanie. Od wielu lat mam okazję współpracować z prezydentem Wejherowa i wiem, że za jego słowami idą czyny, że jeżeli zapewnia o jakiś działaniach lub inicjatywach, to na pewno je zrealizuje. Wiele razy można było się o tym przekonać. Widzę też troskę obecnych władz miasta i nakłady przeznaczane w naszym mieście na oświatę, która dzięki temu osiągnęła wysoki poziom. Z warunków nauczania i nauki zadowoleni są nauczyciele, ale przede wszystkim rodzice uczniów.
Spotykam się z pedagogami z innych miast i miejscowości, a z rozmów z nimi wynika, że nie wszędzie placówki oświatowe mogą liczyć na taką opiekę ze strony samorządu. Mam porównanie i wiem, że Wejherowo wypada na tym tle bardzo dobrze.
Chciałabym, żeby prezydent Krzysztof Hildebrandt i jego współpracownicy, w tym zajmujący się edukacją w mieście zastępca prezydent Bogdan Tokłowicz, mogli kontynuować swoją pracę.

 

 

Marek Kukuczka, Ochotnicza Straż Pożarna

– Ponad dwa lata temu przeprowadziłem się do Wejherowa z południa Polski, z beskidzkiego Koniakowa i nie żałuje tej decyzji. Wejherowo to bardzo sympatyczne i wciąż zmieniające się miasto, w którym widać szybki postęp. Cieszę się, że mam łatwy dostęp do kultury, imprez i projekcji filmowych w Filharmonii Kaszubskiej . O takiej placówce większość niedużych miast może tylko marzyć.  
Doceniam bardzo fakt, że w Wejherowie dba się o tradycje regionalne, o kaszubskie korzenie, podkreślone choćby literami alfabetu kaszubskiego na ulicach miasta. Moim zdaniem to bardzo dobrze świadczy o władzach miasta.
Z własnego podwórka dodam, że prezydent Wejherowa i jego współpracownicy starają się o zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców.
Dlatego nie mam żadnych wątpliwości, że w kolejnej kadencji przedstawiciele ruchu „Wole Wejherowo” powinni zasiadać w samorządzie miejskim, a prezydent Krzysztof Hildebrandt powinien nadal pracować na tym stanowisku.

 

Beata i Radosław Gosz, małżonkowie z Wejherowa

– Wejherowo ma dobrego gospodarza i zdecydowanie poprę obecnego prezydenta w nadchodzących wyborach. Popieram też radnych „Wole Wejherowo”, którzy pomagają prezydentowi w rozwoju miasta – mówi pani Beata. – Przeprowadziłam się do Wejherowa z Pucka i nie wyobrażam sobie teraz innego miejsca do życia Tutaj znalazłam pracę, założyłam rodzinę, tutaj bardzo dobrze nam się mieszka od około 15 lat. Wejherowo jest nieźle skomunikowane z Trójmiastem, ale przede wszystkim pięknieje z roku na rok. Podoba mi się to miasto, uwielbiam zwłaszcza park, gdzie nie tylko spacerujemy sami, ale prowadzimy naszych znajomych. Oni również chwalą to miejsce.
– W przeciwieństwie do żony, urodziłem się w Wejherowie i pamiętam nasze miasto sprzed lat. Tym bardziej widzę jak się zmienia i jestem z tych zmian zadowolony – dodaje Radosław Gosz. – Będę głosował na Krzysztofa Hildebrandta i na kandydatów ruchu społecznego „Wole Wejherowo tak, jak cztery lata temu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.