Wdzięczni za beatyfikację

Tradycyjny Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego odbył się w dniach 3-5 czerwca br. na Kalwarii Wejherowskiej. Ojcowie Franciszkanie z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego zaprosili do wspólnej modlitwy nie tylko mieszkańców Wejherowa, ale również pielgrzymów z okolicznych miast i gmin.

Mieszkańcy Kaszub stawili się licznie w Kaszubskiej Jerozolimie, przybywając m.in. z Oliwy, Gdyni, Szemuda, Lini, Strzepcza, Luzina i Choczewa, a nawet z odległej Kościerzyny.
– Tegoroczne pielgrzymowanie do duchowej stolicy Kaszub podjęliśmy w duchu wdzięczności za beatyfikację Jana Pawła II – stwierdził kustosz Sanktuarium o. Tyberiusz Nitkiewicz. – Jesteśmy związani z nowym Błogosławionym przez koronację Cudownego Obrazu Madonny Wejherowskiej, przez Jego modlitwę na kalwaryjskich wzgórzach oraz przez Relikwie (ornat i piuska). Uczmy się chcieć być świętymi!
Odpustową sumę odprawił ks. biskup Jan Bernard Szlaga z Pelplina oraz o. biskup Rodolfo Cetoloni OFM z Montepulciano we Włoszech.
Kalwaryjskim uroczystościom jak zawsze towarzyszyło skupienie, podniosły nastrój i szczera modlitwa młodych i starszych uczestników.
AK.


Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.