Ruszyła kampania „Wspólnego Powiatu”

W sobotę 5 października w Klubie Olimp w Wejherowie Komitet Wyborczy Wyborców „Wspólny Powiat” zainaugurował kampanię wyborczą. Po prezentacji programu i 58 kandydatów, może urastać do roli faworyta jesiennych wyborów do Rady Powiatu Wejherowskiego.

– Komitet „Wspólny Powiat” jest komitetem bezpartyjnym. Został powołany przez doświadczonych samorządowców, osoby aktywne, znane i udzielające się społecznie – mówi Jacek Thiel, radny powiatu, jeden z liderów tego ruchu samorządowego – Naszym celem jest polepszenie warunków życia mieszkańcom powiatu. Chcemy oprzeć się na prawdziwej współpracy z władzami samorządowymi wszystkich gmin i miast.
Silna gospodarka i miejsca pracy, nowe inwestycje w powiecie i wysoka jakość życia to główne filary zaprezentowanego programu.
– Nasz program przygotowaliśmy w oparciu o Strategię Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Powiatu Wejherowskiego i jest jak najbardziej realny do wykonania – zapewnia Gabriela Lisius, Etatowy Członek Zarządu Powiatu i numer 1 na liście w Wejherowie. – Chcemy kontynuować naszą politykę aktywizacji bezrobotnych i zaktywizować działania powiatu w pozyskiwaniu inwestorów i rozwoju turystyki.
Szerszą relację z inauguracji „Wspólnego Powiatu” wraz pełną listą kandydatów i programem zamieścimy w następnym numerze, 16 października br.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.