Pomoc prawna

Od 22 do 27 września br. w wejherowskim ratuszu można było skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, w ramach corocznej akcji Krajowej Izby Radców Prawnych „Niebieski Parasol”.

Jej celem jest udzielanie członkom lokalnych społeczności nieodpłatnej pomocy prawnej przez radców prawnych. Wejherowianie chętnie z nich korzystali.
W tym roku rozszerzono zasięg akcji, wychodząc poza duże ośrodki miejskie. Radcy prawni pojawili się w mniejszych miastach, m.in. w Wejherowie. Udzielali pomocy nie tylko mieszkańcom stolicy naszego powiatu, ale również okolicznych wsi. Zainteresowanie było bardzo dużo. Z porad skorzystało kilkaset osób..
– Jako radcowie prawni, w codziennej praktyce spotykamy się częstokroć z sytuacjami, gdzie nasi klienci ze zwykłej nieświadomości, gdzie się zwrócić, trafiają do nas zbyt późno – Łukasz Gilewicz, radca prawny. – Dlatego ma dość duży walor społeczny. Nieodpłatne porady stanowią realizację naszej misji zawodowej  obejmującej między innymi podwyższanie świadomości prawnej obywateli. Wobec braku wsparcia prawnego ze strony państwa dla osób najuboższych – pragniemy nieść pomoc osobom, które w normalnych warunkach, ze względów finansowych, nie byłyby w stanie skorzystać z pomocy prawnej.
Porady dotyczyły m.in. problemów prawnych w pracy, spraw związanych z prawem rodzinnym i opiekuńczym, kwestiami spadkowymi, alimentacyjnymi, podziału majątku po rozwodzie czy sprawami związanymi z prowadzeniem działalności gospodarczej. Zainteresowani pytali również o kwestie związane z prawem pracy i ubezpieczenia.
Dzięki akcji „Niebieski parasol wiele osób skorzystało z profesjonalnej pomocy prawnej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.