W rocznicę Sierpnia’ 80

W 31. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku, w kościele Trójcy Świętej w Wejherowie odprawiona została uroczysta msza św. z udziałem kapłanów wszystkich wejherowskich parafii. Po mszy św. oddano hołd wszystkim, którzy walczyli o zmiany ustrojowe i wolność Polski.

O potrzebie porozumienia ponad wszelkimi podziałami mówił podczas uroczystości kapelan wejherowskiego NSZZ „Solidarność”, ks. prałat Daniel Nowak. Ks. Nowak zaapelował też o modlitwy do Matki Boskiej Częstochowskiej, która od wielu wieków jednoczy Polaków, aby wspólnymi siłami kontynuowali dzieło odbudowy Ojczyzny po spustoszeniach jakie uczynił w społeczeństwie system komunistyczny.
Dziekan, ks. prałat Tadeusz Reszka podkreślił jak ważne jest szerzenie prawdy historycznej o najnowszych dziejach Polski i składanie hołdu tym, którzy wywalczyli zmiany ustrojowe, niepodległość i suwerenność naszej ojczyzny.
Po nabożeństwie w kościele, na Skwerze im. Papieża Jana Pawła II, złożono wieńce, kwiaty i znicze pod tablicą XXV rocznicy powstania „Solidarności” na Ziemi Wejherowskiej.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz miasta z prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem na czele, radni miejscy, działacze NSZZ „Solidarność”, kapłani i inni mieszkańcy Wejherowa.
Organizatorami uroczystości byli: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, dziekan Dekanatu Wejherowskiego ks. prałat Tadeusz Reszka, kapelan „Solidarności” ks. prałat Daniel Nowak oraz Zarząd Solidarności Ziemia Wejherowska 1980.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.