Stomatolog dla dzieci

W przychodni przy ul. 10 Lutego 13 w Wejherowie otwarty zostanie gabinet stomatologii dziecięcej, w ramach kontraktu z Pomorskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Z bezpłatnych porad i leczenia będą mogły korzystać dzieci z przedszkoli i szkół w Wejherowie.

Możliwość zakontraktowania usług stomatologii dziecięcej na terenie Wejherowa była możliwa dzięki zaangażowaniu prezydenta Krzysztofa Hildebrandta.
W gabinecie będą leczone dzieci i młodzież do 18 roku życia, a szczególny nacisk zostanie położony na leczenie dzieci w wieku przedszkolnym i z pierwszych klas szkoły podstawowej. Lekarz stomatolog Andrzej Steczyński, umożliwi korzystanie z usług gabinetu wszystkim dzieciom z wejherowskich przedszkoli. Przy tej poradni powstanie gabinet higienizacji, do którego zaprasza dyplomowana asystentka stomatologiczna Marta Koss-Fischbach. Usługi, objęte refundacją NFZ, świadczone będą bezpłatnie.
Dyrekcja NZOZ nr 1 bardzo wysoko ceni współpracę z władzami Wejherowa. Dzięki niej możliwe stało się rozszerzenie zakresu usług stomatologicznych, a tym samym choćby częściowe rozwiązanie w Wejherowie problemów z higieną i leczeniem zębów u dzieci.
Próchnica u najmłodszych mieszkańców Pomorza jest jednym z istotnych problemów medycznych, a więc tego rodzaju usługi są w mieście mile widziane i oczekiwane.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.