W Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie zaprasza na wydarzenia kulturalne, których nie brakuje w tej placówce w październiku.
Jeszcze dzisiaj, 9 października o godz. 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, poświęcone powieści Wioletty Grzegorzewskiej „Guguły” oraz po raz pierwszy komiksowi. Wybór padł na literacko-plastyczną wizję francuskiego artysty Jeremiego Dresa: „Nie pojedziemy zobaczyć Auschwitz”.
Z kolei 14 października br. o godz. 17.00 w siedzibie Biblioteki przy ul. Kaszubskiej 14 zaplanowano spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem

Muminki znane i czytane

Biblioteka Publiczna zaprasza również dzieci do udziału w III Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Muminki – znamy i czytamy”.
Celem konkursu jest włączenie się w obchody 100 rocznicy urodzin Tove Jansson,  rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą, popularyzacja biblioteki, książek i czytelnictwa w środowisku lokalnym, odkrywanie talentów plastycznych, rozwijanie wrażliwości artystycznej dzieci, inwencji, wyobraźni i pasji poprzez własną aktywność twórczą.
I moduł rysunkowy skierowany do dzieci z przedszkoli i klas 0-3 szkół podstawowych z powiatu wejherowskiego.
Jest to konkurs na ilustrację do książek o przygodach Muminków Tove Jansson dla przedszkolaków i uczniów klas 0-III szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego
Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ilustracji do wybranej książki Tove Jansson „Muminki”
Prace wykonane techniką dowolną w formacie A3 lub A4 można nadsyłać na adres Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, ulica Kaszubska 14 lub  dostarczyć osobiście do Wypożyczalni dla Dzieci w terminie do 12 listopada 2014 r.
II moduł – konkurs wiedzy o Tove Janson i jej twórczości dla klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu wejherowskiego dla uczniów klas IV. Uczestnikami są trzyosobowe drużyny składające się z wytypowanych przez poszczególne szkoły reprezentantów. Każda szkoła może zgłosić jedną drużynę.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego przez  uczniów i nauczyciela do 12 listopada br. i przesłanie pod adresem:  danuta.l@biblioteka.wejherowo.pl lub przekazanie w Wypożyczalni dla Dzieci.
Po wypełnianiu formularza szkoła otrzyma materiały na temat życia i twórczości Tove  Jansson, które mają ułatwić uczniom przygotowanie się do rywalizacji.
Konkurs odbędzie się 17 listopada o godz. 9.00 w siedzibie Biblioteki.
III moduł – konkurs na przebranie dla wybranej postaci z książek Tove Janson o przygodach Muminków, którego adresatami są uczniowie szkół gimnazjalnych z powiatu wejherowskiego.
Każda szkoła może przedstawić maksymalnie 3 stroje, a każdemu pokazowi musi towarzyszyć prezentacja słowna kreacji. Przygotowane stroje powinny nawiązywać do postaci z cyklu przygód o Muminkach Tove Jansson. W warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego przez uczniów i nauczyciela do dnia 12  listopada 2014 roku i przesłanie pod adresem: bogumila.d@biblioteka.wejherowo.pl lub przekazanie w Wypożyczalni dla Dzieci.
Konkurs odbędzie się  17 listopada o godz. 12.00 w siedzibie Biblioteki. Oceniane będą zgodność stroju z tematyką konkursu, pomysłowość, komentarz do zaprojektowanego stroju, ilość elementów wykonanych własnoręcznie.
Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpi 24 listopada br. podczas zakończenia VIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.