Święto turystyki w Filharmonii

3 października do Filharmonii Kaszubskiej zjadą się przedstawiciele samorządów, organizacji turystycznych oraz branży turystycznej w naszym regionie. W Wejherowie odbędą się Pomorskie Regionalne Obchody Światowego Dnia Turystyki pod hasłem „Turystyka i rozwój społeczności”.

Podczas gali zostaną wręczone nagrody m.in. za szczególną działalność na rzecz promocji i rozwoju turystyki w województwie pomorskim, poznamy też zwycięzców konkursu na najlepszą przestrzeń publiczną Pomorza.
– To nie tylko uroczystość, ale też wyjątkowe forum wymiany doświadczeń – mówi zastępca kierownika Wydziału Kultury, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki UM w Wejherowie Jacek Thiel, członek zarządu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. – W Wejherowie budujemy turystyczną markę miasta w oparciu o różne atrybuty. Jednym z nich jest ciekawa i różnorodna oferta kulturalna, która ma zachęcić turystów do odwiedzania Wejherowa. Filharmonia Kaszubska to jeden z ciekawszych obiektów architektonicznych na Pomorzu. Cieszy fakt, że Urząd Marszałkowski zdecydował o organizacji regionalnych obchodów Światowego Dnia Turystyki 2014 właśnie tutaj.
– Regionalne organizacje turystyczne stanowią forum współpracy samorządów terytorialnych, zawodowych organizacji branżowych i podmiotów gospodarczych działających w turystyce – ocenił Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Wszyscy łącząc doświadczenia i interesy oraz działając wspólnie, zapewniają bardziej skuteczną i skoordynowaną promocję. Na rozwoju turystyki skorzystają również mieszkańcy Wejherowa, gdyż w tej branży tworzą się nowe miejsca pracy.
Patronami Regionalnych Obchodów Dni Turystyki w Wejherowie są: Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa oraz Marta Chełkowska, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.