Poezja, muzyka turystyka

Wczoraj rozpoczęły się jubileuszowe X Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego 2014, odbywające się pod hasłem przewodnim  „A jô so spiéwia po kaszebsku!”. Z tej okazji w dniach 24-28 września w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, przy ul. Zamkowej 2a odbędzie się wiele ciekawych spotkań z poezją, muzyką, a także z turystyką.

Jeszcze dzisiaj, 25 września o godz. 18 odbędzie się promocja tomiku wierszy pt. „Przebrany niecodziennie” autorstwa o. Tarsycjusza Sebastiana Krasuckiego, franciszkanina z klasztoru w Wejherowie. Promocję uświetni koncert zespołu Art’n’Voices.
Jutro, 26 września o godz. 18 zaplanowano promocję „Kaszubskiego Śpiewnika Domowego” pod redakcją Witosławy Frankowskiej. Odbędzie się także koncert „Luzińskich dzwoneczków”.
W sobotę 27 września o godz. 10.30 odbędzie się I Zlot Turystów Seniorów Powiatu Wejherowskiego, natomiast o godz. 18 zaplanowano rozstrzygnięcie XV edycji Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona, wraz z promocją antologii utworów nagrodzonych w roku ubiegłym.
W niedzielę o godz. 18 w muzeum zaplanowano IV Jesienne Spotkanie Ludzi Pióra Ziemi Wejherowskiej. Podczas spotkania odbędzie się m.in.  promocja V wydania Antologii Poetów Ziemi Wejherowskiej pod red. Mirosława Odynieckiego i promocja płyty „Baltic wind – meridional trip” Jarosława Felixa Reglińskiego wraz z mini-recitalem.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.