Zabawa w ogrodzie

Integracja, zabawa przy muzyce, degustacja kuchni kaszubskiej – takie są cele festynu, organizowanego od kilku lat w ogrodach Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Wejherowie. 30 sierpnia po raz czwarty spotkali się tam pracownicy i podopieczni DPS oraz ich goście.

– Nasi podopieczni potrafią się dobrze bawić i cieszą się z takich wydarzeń – powiedziała siostra Bożena Piotrowska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej. – Z okazji festynu możemy zaprosić do naszego ogrodu sympatyków i przyjaciół, którzy na co dzień nas wspierają. W przygotowaniu do spotkania pomagają pracownicy placówki oraz ludzie dobrego serca, bez wynagrodzenia.
Podczas festynu znakomicie zaśpiewał zespół Marynarki Wojennej w Gdyni, Towarzystwo Śpiewacze im. J. Trepczyka oraz Chór Męski Harmonia, zespół Max i inni. Były pokazy pojazdów militarnych oraz pokazy ratownictwa, przygotowane przez młodzież z PCK w Wejherowie.

Siostra Bożena Piotrowska, dyrektor DPS z wiceprezydentem Bogdanem Tokłowiczem oraz Jackiem Thielem z Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta.
Siostra Bożena Piotrowska, dyrektor DPS z wiceprezydentem Bogdanem Tokłowiczem oraz Jackiem Thielem z Wydziału Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta.

Wśród bawiących się na świeżym powietrzu osób byli członkowie grupy teatralnej „Sami swoi”, działającej w DPS oraz członkowie zaprzyjaźnionych klubów seniora w Wejherowie i Bolszewie.
Wśród gości, którzy odwiedzili uczestników festynu, byli m.in. ks. prałat Tadeusz Reszka, Gabriela Lisius ze Starostwa Powiatowego, zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz, Jacek Thiel z Wydziału Kultury, Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta w Wejherowie oraz Zofia Kusterska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Rodziny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.