Potrzebna wiedza

Nie tak dawno odbyły się wybory do Europarlamentu. W wielu miastach Polski wyborcy uskarżali się na niedoinformowanie o obecnie istniejących okręgach wyborczych. Zdarzało się, że niektórzy dopiero za trzecim razem trafiali do właściwych lokali wyborczych.

Taka sytuacja zdarzyła się również w miastach w powiecie wejherowskim. Dlatego PiS zabiega o szerszą informację na ten temat. Poniżej cytujemy pismo, które zostało złożone w ratuszu wejherowskim.
Tę samą sprawę zgłosili również radni PiS na sesji Rady Miejskiej Rumi we wnioskach do burmistrz miasta.

 

Wejherowo, dnia 03 września 2014 r.

Komitet Terenowy     
Prawo i Sprawiedliwość                                    
ul. Kościuszki 3
84-200 Wejherowo

Pan
Krzysztof Hildebrandt
Prezydent Miasta Wejherowa

W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, które odbędą się 16 listopada br. i mając na uwadze doświadczenia  i uwagi przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości w komisjach wyborczych podczas wyborów do europarlamentu, zwracamy się do Pana Prezydenta z wnioskiem o powtórne, możliwe szerokie  poinformowanie mieszkańców Wejherowa o obecnie obowiązujących okręgach wyborczych.
Podczas wyborów do europarlamentu w maju br. wielu mieszkańców z powodu zmiany okręgów wyborczych miało problemy z odnalezieniem właściwej komisji wyborczej, a część z tego powodu mogła w ogóle nie oddać swojego głosu.
Mając powyższe na uwadze sądzimy, iż powtórne poinformowanie mieszkańców poprzez lokalne media, a może nawet  poprzez indywidualne poinformowanie każdego mieszkańca Wejherowa o aktualnie obowiązujących okręgach wyborczych i odpowiedniej właściwej komisji wyborczej w której może oddać swój głos, będzie sprzyjać rozwojowi demokracji w naszej lokalnej społeczności.

Z poważaniem

Wojciech Rybakowski
Przewodniczący
Komitetu Terenowego
Prawa i Sprawiedliwości
w Wejherowie

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.