Ciekawe wakacje

Hufiec ZHP im. Partyzantów Kaszubskich w Wejherowie zorganizował dla swoich harcerzy i zuchów letni wypoczynek w Borach Tucholskich, nad jeziorem Dybrzk w Czernicy.

Wypoczywało tam 60 harcerzy i 40 zuchów. „Akademia Pana Kleksa” przeniosła dzieci w magiczny świat bajki. Zuchy przez cały czas poszukiwały guzików z których na koniec zrobiły obrazki.
Nie zabrakło zajęć sportowych, tradycyjnych chrztów obozowych, zajęć plastycznych i oczywiście pływania na kajakach i żaglówkach.
Małe wilki morskie zdobywały sprawność kajakarza. Zuchy  przygotowały przedstawienia teatralne, wcielając się w postacie z bajek. Inny program mieli harcerze którzy doskonalili swoje umiejętności żeglarskie, survivalowe, terenoznawcze, pionierskie.
Wszyscy uczestnicy harcerskiej akcji letniej zdali egzamin z samodzielności i harcerskiego życia. Obóz był podsumowaniem całorocznej pracy w drużynach, sprawdzianem umiejętności posługiwania się kompasem i mapą, bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą ale także edukacją ekologiczną i segregacją śmieci. Uczestnicy nauczyli się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wypoczynek został zorganizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Wejherowa, Starostwa Powiatowego w Wejherowie i Urzędu Gminy Wejherowo.
Należący do Hufca ZHP Wejherowo Szczep im. Żołnierzy Niezłomnych, zorganizował swój obóz w tym samym miejscu, ale w lipcu. W tym obozie, trwającym 10 dni, udział wzięło 50 harcerzy z Luzina, Strzebielina i Lini.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.