50 lat służby

Dh. Jerzy Jan Baranowski z OSP Łęczyce został odznaczony „Złotym Znakiem Związku”. Strażakiem ochotnikiem jest od 50 lat. Dzięki jego pracy jednostka OSP Łęczyce została powołana do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.

Druh Jerzy Jan Baranowski wstąpił w szeregi OSP Łęczyce 15.01.1964 r. W 1974 r. został powołany na Naczelnika OSP Łęczyce, którym był do 3.02.2006 r. W latach 1992-2006 pełnił funkcję Komendanta Gminnego OSP i był członkiem Zarządu Gminnego Związku OSP. Jako członek OSP był zaangażowany w prace społeczne na rzecz jednostki. Dbał o sprawność bojową i wyszkolenie strażaków. Dzięki jego pracy jednostka OSP Łęczyce została powołana do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego.
Jerzy Jan Baranowski zajmował się również szkoleniem młodzieży zrzeszonej w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, która bierze czynny udział w Międzynarodowych Obozach Pożarniczych w Niemczech, Austrii, Holandii i Czechach.
Jerzy Baranowski był inicjatorem rozbudowy strażnicy w 2005 r. oraz nadzorował stan techniczny sprzętu pożarniczego będącego na stanie Jednostki OSP Łęczyce.
Uroczystość wręczenia odznaczeń zasłużonym strażakom-ochotnikom odbyła się na zamku w Gniewie, a odznaczenie wręczał pomorski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. brygadier Andrzej Rószkowski oraz prezes Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP Województwa Pomorskiego Stanisław Kochanowski.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.