Shotokan Wejherowo zdobywa doświadczenie

Karate. Polish Open Bielsko-Biała 2026

Zawodniczki i zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Walki Shotokan Wejherowo wzięli udział w Polish Open Bielsko-Biała, jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez karate w Europie.

 

W tegorocznej edycji wystartowało blisko 3000 zawodników reprezentujących 33 kraje z Europy i całego świata. Wejherowski klub reprezentowali: Jagoda Klawikowska – kumite juniorek +61 kg, Barbara Brylowska – kata juniorek, Kacper Selonke – kumite mężczyzn U21 -60 kg, Robert Kwiatkowski – kumite mężczyzn U21 -60 kg.
Bardzo wysoki poziom sportowy zawodów sprawił, że rywalizacja była niezwykle wymagająca. Najlepsi zawodnicy z Europy i świata postawili poprzeczkę bardzo wysoko.
Po zaciętych walkach najwyższe miejsce spośród reprezentantów wejherowskiego klubu wywalczył Kacper Selonke, który zajął 7. miejsce w swojej kategorii.
Zawodnicy przygotowani przez Marię Pieper oraz Rudolfa Simenaka, pokazali się z bardzo dobrej strony, zdobywając cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłym sezonie. Klub Shotokan Wejherowo otrzymuje dotację z Miasta Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Loading...