W wojskowej asyście honorowej Garnizonu Wejherowo odbyły się tegoroczne uroczystości patriotyczno-religijne przy pomniku piaśnickim. XIV Dni Piaśnickie, odbywające się tradycyjnie w kwietniu, składały się z kilku wydarzeń.
Podczas uroczystości odczytano apel pamięci oraz oddano salwę honorową, a także wypuszczono w niebo gołębie. Uczestnicy składali kwiaty pod pomnikiem, oddając hołd ofiarom niemieckiej zbrodni w Lasach Piaśnickich. Przejmujący program artystyczny zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bolszewie.
W uroczystościach udział wzięli także parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, środowisk kombatanckich, organizacji społecznych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Gminy Wejherowo i okolic. Oprawę uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo.
W ramach obchodów Dni Piaśnickich odbyła się również Olimpiada Wiedzy o Piaśnicy i Zbrodni Pomorskiej 1939 r., tradycyjny Gwiaździsty Rajd Piaśnicki im. majora Edwarda Łakomego oraz Bieg Piaśnicki w kilku kategoriach.