Wejherowianie i rumianie wśród kandydatów PJN

Polska Jest Najważniejsza przedstawiła kandydatów do Sejmu RP w okręgu gdyńsko-słupskim. Na tarasie Sea Towers w Gdyni odbyły się konferencje z udziałem posłanki Elżbiety Jakubiak, która otwiera listę PJN w tej części Pomorza oraz prezesa PJN Pawła Kowala, europosła. Są na niej również mieszkańcy powiatu wejherowskiego: Dariusz Kuczmarski, Józef Wójcik, Wiesława Serema i Krzysztof Michnal z Rumi oraz Agnieszka Kwaśniewska i Adam Kwaśniewski z Wejherowa.

Prowadzący konferencję Dariusz Kuczmarski przedstawia Elżbietę Jakubiak. W głębi, obok posłanki stoi Adam Kwaśniewski z Wejherowa
Prowadzący konferencję Dariusz Kuczmarski przedstawia Elżbietę Jakubiak. W głębi, obok posłanki stoi Adam Kwaśniewski z Wejherowa

– PJN powstał w buncie, sprawiedliwym buncie przeciw takiej scenie politycznej, jaką obecnie mamy w Polsce – powiedziała na konferencji Elżbieta Jakubiak, która podkreślała, że partia ta oczekuje poważnej debaty o różnych problemach i dziedzinach życia .- Chcemy rozmawiać o potrzebach Polaków i o tym, jak je realizować. Proponujemy program i nowy styl pracy, nowy sposób rozwiązywania problemów.
Wiceprzewodnicząca PJN mówiła o inwestycjach publicznych, które nie powinny być synonimem partactwa i o sądach gospodarczych, które koniecznie trzeba usprawnić. Zwróciła uwagę na problem braku pracy dla absolwentów szkół wyższych i pieniędzy dla rolników. Jej zdaniem niezwykle istotnym warunkiem powodzenia reform jest otoczenie pomocą matek oraz młodych rodzin, poprzez m.in. system ulg na dzieci, wspieranie rodzinnych przedsięwzięć gospodarczych, obniżenie podatków.
– Rolnicy potrzebują dotacji nie dlatego, że są biedni, ale dlatego, że są normalnymi przedsiębiorcami – stwierdziła pani poseł.
Ponieważ publikowane wyniki sondaży nie są dla PJN łaskawe, na konferencji w Gdyni pytano o szanse partii w nadchodzących wyborach. Wiceprzewodnicząca PJN powiedziała m.in.: – Idziemy pod górę, co nie jest łatwe, ale każdy kto idzie pod górę, widzi przed sobą szczyt. Mam nadzieję, że starczy nam sił, żeby tam wejść.
E. Jakubiak podkreślała, że ani ona, ani inni kandydaci PJN nie będą uczestniczyć w politycznej wojnie i w atakach personalnych.
– Trzeba się nawzajem szanować – powiedziała kandydatka nr 1 PJN w okręgu gdyńsko-słupskim.
BJ.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.