Wśród najlepszych miast i gmin w Polsce

Wejherowo znalazło się w gronie najlepszych gmin i miast od 50 do 150 tys. mieszkańców, które osiągnęły najwyższy przyrost netto firm na 1000 mieszkańców. Zestawienie opublikował miesięcznik gospodarczy „Forbes”. Trzynaste miejsce w rankingu „Forbesa”, jest niewątpliwie powodem do zadowolenia i satysfakcji.

Raport dla „Forbesa” przygotował Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej. Władze Wejherowa zdobyły dofinansowanie z Unii Europejskiej na projekty, których wartość wyniosła ok. 100 mln zł. Fundusze europejskie przyczyniły się do poprawy infrastruktury, rozwoju miasta, spowodowały dynamikę rozwoju przedsiębiorczości, a także turystyczne zainteresowanie Wejherowem.
Rewaloryzacja Kalwarii Wejherowskiej, rewitalizacja Parku Miejskiego im. A. Majkowskiego i Śródmieścia Wejherowa z remontem ul. Wałowej, budowa Filharmonii Kaszubskiej (na zdjęciu poniżej), budowa promenady pieszo-rowerowej wzdłuż rzeki Cedron, termomodernizacja wszystkich wejherowskich szkół, były inwestycjami miejskimi współfinansowanymi z Funduszy Europejskich.

Poprzeczkę  postawiliśmy wysoko mówi prezydent Wejherowa
Krzysztof Hildebrandt

 

– Robimy wszystko, aby Wejherowo było miastem przyjaznym i atrakcyjnym nie tylko dla mieszkańców, ale także dla biznesu. Wizja, którą staram się od lat realizować, staje się faktem i przynosi korzyści wejherowianom. Poprzeczka musi być postawiona wysoko, bo zależy mi na rozwoju miasta i korzyściach dla mieszkańców. Dzięki funduszom europejskim udało się przeprowadzić w Wejherowie szereg dużych i potrzebnych mieszkańcom inwestycji.
Przygotowaliśmy już plany na zdobycie kolejnych środków unijnych i przygotowujemy się do tego, wykorzystując doświadczenie, zdobyte w tej dziedzinie.  

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.