Odnowione klasy, nowy sprzęt

Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego miała miejsce m.in. w Niepublicznej Szkole Rzemiosła w Wejherowie, prowadzonej przez Powiatowy Cech Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw Związek Pracodawców. Nic dziwnego więc, że w uroczystości uczestniczył starszy cechu, Brunon Gajewski.

Najpierw była uroczystość na placu za szkołą, a potem pierwsze powakacyjne spotkania w klasach (u dołu).
Najpierw była uroczystość na placu za szkołą, a potem pierwsze powakacyjne spotkania w klasach (u dołu).

Gościem nauczycieli i uczniów był też prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt.
Zanim młodzież i grono pedagogiczne zebrali się na boisku przy ul. Kalwaryjskiej, cała szkolna społeczność wzięła udział w mszy św. w kościele św. Leona.
Po uroczystości uczniowie i nauczyciele rozeszli się do klas, a goście zwiedzali szkołę. A jest co oglądać i podziwiać, bo ta placówka, już wcześniej remontowana i urządzona w starym zabytkowym budynku, została pięknie odnowiona.
Jak informuje dyrektor Niepublicznej Szkoły Rzemiosła Stanisław Zaleski, w czasie wakacji wyremontowano sale lekcyjne i łazienki, położono nowe podłogi, odnowiono hol przy wejściu do szkoły. Szkoła wzbogaciła się też o nowy sprzęt, m.in. 7 rzutników multimedialnych i 4 laptopy dla nauczycieli.
– Zrobiliśmy wszystko, aby młodzież czuła się w naszej szkole dobrze i bezpiecznie m.in. założyliśmy nowe bramy i domofony, aby nikt z osób postronnych bez wiedzy nadzoru nie mógł wchodzić do szkoły – mówi dyrektor Zaleski.

Szkoła liczy 380 uczniów a zajęcia prowadzi w niej 30 wykwalifikowanych nauczycieli przedmiotowych i zawodowych. Młodzież przygotowuje się do pracy w 15 zawodach m.in. fryzjera, stolarza, mechanika samochodowego, blacharza, ślusarza, tapicera, piekarza, cukiernika a także złotnika-jubilera.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.