Podziękowania dla funkcjonariuszy

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie 24 lipca odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjantom zostały wręczone odznaczenia państwowe i resortowe, nominacje na wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnienia.

W uroczystości wzięli udział m.in. I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, starosta wejherowski, zastępca prezydenta Wejherowo, burmistrz Redy oraz wójtowie gmin lub ich przedstawiciele. Na Święto Policji przybyli także przedstawiciele innych służb mundurowych zaprzyjaźnionych z policją wejherowską oraz zaproszeni goście.
W trakcie ceremonii wręczono funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Awans otrzymało 116 policjantów, natomiast 7 funkcjonariuszy zostało nagrodzonych.
Komendant Komendy Powiatowej Polciji w Wejherowie insp. Krzysztof Lawer podziękował wszystkim podległym sobie funkcjonariuszom i pracownikom policji za sumienną, oddaną i ofiarną służbę dla społeczeństwa, a ich rodzinom za wsparcie i wyrozumiałość w dzieleniu z policjantami trudów codziennej pracy.

– Powiat wejherowski jest jednym z najbezpieczniejszych powiatów w województwie pomorskim. Doświadczamy tego nie tylko w statystykach ale i na kanwie poczucia bezpieczeństwa. Mieszkańcy powiatu czują się bezpiecznie – powiedział insp. Lawer. Święto Policji to również okazja do wyróżnienia funkcjonariuszy.
Również goście składali policjantom podziękowania, gratulacje i życzenia dalszych sukcesów zawodowych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.