Wypoczynek, zabawa i integracja

W centrum Bożegopola Wielkiego w gminie Łęczyce pojawiło się ładne i atrakcyjne miejsce, służące m.in. integracji mieszkańców wsi i zdecydowanie poprawiające estetykę wsi. W sąsiedztwie boiska urządzono park, wyposażony w zadaszone siedziska i wielką scenę. Nic dziwnego, że już wkrótce odbędzie się tam ważna impreza. Pod koniec sierpnia mieszkańcy gminy spotkają się w Bożympolu Wielkim na corocznych dożynkach.

Park w centrum wsi  Bożepole Wielkie będzie służył mieszkańcom jako miejsce wypoczynku i wspólnej zabawy. Można tu organizować koncerty, festyny i inne imprezy integracyjne. Dzięki urządzeniu parku poprawił się też wygląd wsi.
Park w centrum wsi Bożepole Wielkie będzie służył mieszkańcom jako miejsce wypoczynku i wspólnej zabawy. Można tu organizować koncerty, festyny i inne imprezy integracyjne. Dzięki urządzeniu parku poprawił się też wygląd wsi.

Z inicjatywą zagospodarowania terenu właśnie w taki sposób wyszło sołectwo z sołtys Teresą Bulczak na czele. Dobry pomysł i determinacja w jego realizacji, a także wsparcie ze strony władz gminy doprowadziły do sukcesu.
– W ramach estetyzacji wsi, w centrum powstały alejki pośród trawników i nasadzonych krzewów, 30 zadaszonych ławek i stołów, przy których może jednocześnie zasiąść 300 osób, fontanna, a także podpiwniczona zadaszona scena z zapleczem (szatnia, garderoba). Przed sceną znajduje się  betonowa płyta dla widowni, ale w z pewnością można ją też wykorzystać, aby pojeździć na rolkach – informuje Paweł Łaga z Referatu Inwestycji Urzędu Gminy Łęczyce.
W parku będzie można nie tylko odpocząć, ale także bawić się wspólnie z sąsiadami. Będą się tam mogły odbywać festyny i koncerty, a pierwszą ważną imprezą w nowym parku w Bożympolu będą gminne dożynki.
Projekt i część materiałów, potrzebnych na tę inwestycję, sfinansowano z funduszu sołeckiego. Potem złożono wniosek o dofinansowanie zadania ze środków unijnych i udało się. Dotacja została przyznana, a przetarg na wykonanie inwestycji wygrała miejscowa firma budowlana.
Prace w parku dobiegają końca, ale sołectwo ma już plany dalszego zagospodarowania wsi. Plany estetyzacji Bożegopola Wielkiego ma też gmina Łęczyce, która wcześniej zadbała o utwardzenie i estetyczny wygląd ulicy Długiej. Teraz planuje przebudowę i poprawę estetyki dwóch kolejnych ulic w Bożympolu Wlk.

Wydatki na park
W ciągu trzech lat z funduszu sołeckiego na projekt, niektóre materiały i przygotowania wydano 77 tys. zł.
Wykonawstwo kosztuje 812 tys. zł, w tym 30 tys. zł, przyznane ze środków sołeckich, natomiast dotacja ze środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniesie 75 procent kosztów kwalifikowanych, do kwoty 407,5 tys. zł.

AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.