Sześciolatki już w pierwszej klasie

Około sześć tysięcy uczniów rozpoczęło 1 września naukę w szkołach podstawowych i gimnazjach w Wejherowie. Po raz pierwszy do szkoły poszły pięciolatki, objęte obowiązkowym wychowaniem przedszkolnym. Do klas pierwszych trafiło też, na razie z wyboru rodziców, część sześciolatków.

W oddziałach przedszkolnych przy wejherowskich szkołach podstawowych na terenie Wejherowa uczy się i bawi 448 dzieci w wieku 5 lat, a 209 pięciolatków znalazło miejsce w przedszkolach w naszym mieście.
Wszystko to w ramach reformy oświatowej, która spowodowała również, że w tym roku po raz ostatni rodzice mogli decydować o wysłaniu sześciolatków do szkoły do klasy pierwszej lub pozostawieniu w oddziale wychowania przedszkolnego. Od przyszłego roku wszystkie sześciolatki będą objęte obowiązkiem szkolnym.
W Wejherowie naukę w klasach pierwszych rozpoczęło 160 sześciolatków, co stanowi 26,7 procent wszystkich dzieci w tym wieku w mieście. Natomiast 325 sześciolatków uczęszcza do „zerówek” w szkołach, a 115 w przedszkolach.

3 336 uczniów szkół podstawowych i 1509 uczniów gimnazjów rozpoczęło 1 września naukę w dwóch szkołach niepublicznych i sześciu szkołach samorządowych w Wejherowie. Do gminnego liceum, działającego w ramach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 uczęszcza 320 licealistów.  
Poza tym naukę rozpoczęli uczniowie szkół powiatowych, na czele z największym I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Sobieskiego oraz innych placówek oświatowych.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.