W Szkole Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Wejherowie przeprowadzono jubileuszowe, XX Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej. W klasyfikacji szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 11 im. Teodora Bolduana w Wejherowie.
Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu spotkali się, aby promować pasję, kreatywność i rozwój umiejętności informatycznych wśród dzieci i młodzieży wejherowskich szkół.
– Bardzo się cieszę, że nasza młodzież uczestniczy w tego typu mistrzostwach. To pokazuje jak szybko tę wiedzę potraficie opanować i jak ona jest ważna w naszym codziennym życiu i jak też to życie zmienia – powiedział Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, pod którego patronatem odbywał się konkurs.
W otwarciu mistrzostw wziął również udział Pomorski Kurator Oświaty Grzegorz Kryger, który pogratulował uczestnikom i podziękował im za udział w mistrzostwach.
W klasyfikacji szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 11 im. Teodora Bolduana w Wejherowie, drugie miejsce zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tadeusza Kościuszki w Wejherowie, a na trzecim uplasowali się chłopcy z wejherowskiej „Szóstki”.
Wśród sędziów mistrzostw znaleźli się również dawni uczestnicy tej rywalizacji.
1. miejsce – Małgorzata Łomotowska
2. miejsce – Dawid Frankowski
3. miejsce – Jakub Frankowski
W rywalizacji uczniów klas 7-8 na podium znaleźli się:
1. miejsce – Maja Pamfil
2. miejsce – Igor Jaskuła
3. miejsce – Dariusz Hałuszczak