Na szlakach Ziemi Wejherowskiej

Ukazała się kolejna pozycja o charakterze turystycznym. Jest to niewielka książeczka, zatytułowana „Na szlakach Ziemi Wejherowskiej”, zawierająca informacje o 9 szlakach pieszych, 19 szlakach rowerowych, 6 trasach nordic walking, 2 ścieżkach zdrowia, a do tego dołączona jest informacja o bazie noclegowej.
Informacje dotyczą atrakcji turystycznych powiatu wejherowskiego, które można zobaczyć w trakcie pieszych lub rowerowych eskapad. Zapewne mało kto wie ile ciekawych dworów i pałaców można zobaczyć na Ziemi Wejherowskiej, i to nie tylko rozpadających się lub zdewastowanych przez ząb czasu ale szczególnie takie, które nadal są w świetniej kondycji albo odrestaurowywane przez prywatnych właścicieli mogą cieszyć oczy wędrujących turystów. Jest się czym pochwalić bo przepięknie wyglądają dwory w: Sławutówku, Żelistrzewie, Kłaninie, Rzucewie, Bychowie, Sasinie, Lublewie i w wielu innych miejscach. Warto tę książeczkę kupić aby wybrać się szlakiem dworów i pałaców.
Równie atrakcyjnie będzie wyglądać piesza wędrówka „Krawędzią Kępy Puckiej” wiodąca przez Wejherowo-Redę-Mrzezino-Osłonino- Rzucewo do Pucka. Ta kapitalna piesza eskapada przyniesie wiele wrażeń piechurom. Warto również powędrować Pradolinami rzek Łeby i Redy – część zachodnia lub część wschodnia. Wędrówka przyniesie niezapomniane wrażenia.
Opracowanie turystyczne ukazało się dzięki współpracy ze Starostwem w Wejherowie oraz Stowarzyszeniem Turystycznym „Ziemia Wejherowska”.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.