W Miejskiej Bibliotece Publicznej ogłoszono laureatów jubileuszowej, dwudziestej edycji Wejherowskiego Konkursu Literackiego „Powiew Weny”, organizowanego pod patronatem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.
– Dwudziesta edycja to dla nas moment symboliczny. To dwie dekady wspólnego czytania, odkrywania talentów i spotkań z ludźmi, którzy wierzą w siłę słowa – powiedziała Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor wejherowskiej biblioteki, która wraz z prezydentem Krzysztofem Hildebrandtem i zastępcą Arkadiuszem Kraszkiewiczem, wręczyła nagrody laureatom.
„Trzeba mieć odwagę, by być sobą” to motto tegorocznej edycji „Powiewu Weny”, zaczerpnięte z twórczości Antoniego Słonimskiego, patrona roku 2025. Zachęciło to młodzież szkół średnich oraz dorosłych literatów z województwa pomorskiego do twórczych poszukiwań w formie prozy i poezji.
Laureatów konkursu prezentujemy obok.
Młodzież – proza: I miejsce – Maja Stupka z Grobelna , II – Maja Kubisiak z Wejherowa , III – Patrycja Rębisz z Nowiec .
Dorośli – poezja: I miejsce – Grzegorz Chwieduk z Kępic , II – Małgorzata Borzeszkowska-Bojke z Wejherowa, III miejsce – Oliwia Jasnowska z Leśniewa.
Dorośli – proza: I miejsce – Dominik Kasicki z Gdańska , II – Aleksandra Woźniak-Marchewka z Gdyni, III – Anna Kaczor z Gdańska.