Seniorzy już na wakacjach

Wejherowski Uniwersytet  Trzeciego Wieku zakończył ósmy rok swej działalności, a tegoroczne czerwcowe uroczystości trwały przez dwa dni.

Stu słuchaczy i wykładowców WUTW wyruszyło do Kniewa , by tam „w pięknych okolicznościach przyrody” spędzić kilka godzin w towarzystwie strusi.
Stu słuchaczy i wykładowców WUTW wyruszyło do Kniewa , by tam „w pięknych okolicznościach przyrody” spędzić kilka godzin w towarzystwie strusi.

Pierwszego dnia dwoma autokarami (dzięki dotacji z Urzędu Miasta) stu słuchaczy i wykładowców wyruszyło do Kniewa , by tam „w pięknych okolicznościach przyrody” spędzić kilka godzin, zdając prześmieszne egzaminy, tańcząc i degustując strusią jajecznicę.
Nazajutrz tradycyjnie w auli Kaszubsko Pomorskiej Szkoły Wyższej (uczelnia ta została udekorowana przez seniorów medalem „Zawsze Wdzięczni”) odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Koordynator Krystyna Laskowska dziękując wszystkim za pracę, sumienność i społeczne zaangażowanie wymieniła dwa szczególne wydarzenia związane ze współpracą WUTW z Wejherowskim Centrum Kultury oraz Miejską Biblioteką Publiczną.  
Uczestnictwo w kursach komputerowych i teatrze kukiełkowym organizowane przez WCK oraz wykłady z teatrologii uwieńczone trzema spektaklami molierowskiego „Świętoszka’’ w bibliotece niezwykle urozmaiciły program zajęć. Przede wszystkim jednak dostarczyły niezrównanych wrażeń  uczestnikom, dla wielu z nich bowiem stały się spełnieniem marzeń życiowych.
Obecni na uroczystości goście – dr Gabriela Lisius i prof. Jerzy Cyberski wyrazili  uznanie  dla Uniwersytetu za jego działalność. Słowa pana prezydenta Bogdana  Tokłowicz , że nasz  Uniwersytet jest „perełką w koronie edukacyjnej Wejherowa” sprawiły nam wielką radość.
Uroczystość zakończył występ zespołu śpiewaczego im Jana Trepczyka, zespołu, który od przeszło 10 lat  śpiewa pieśni naszego regionu.
Życząc słonecznych i radosnych wakacji informujemy, że w siedzibie uniwersytetu przy ul Kopernika 13 pełnione są dyżury: w każdy wtorek w godz. 10.00-12.00. Zapisy na kolejny rok akademicki odbywać się będą w drugiej połowie września.  
BoZ

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.