Nowa wystawa w Kamienicy Sztuki

W Kamienicy Sztuki (Wejherowskie Centrum Kultury) odbył się wernisaż wystawy Jana Platy-Przechlewskiego, wejherowianina, autora komiksów.

 

Jan Plata-Przechlewski to absolwent orłowskiego PLSP oraz polonistyki na UG. Członek Gdańskiego Klubu Fantastyki i redaktor naczelny „Informatora GKF”. Autor najstarszego polskiego komiksu undergroundowego „Wampiurs Wars”. Prezentowane tu krótkie formy ukazywały się w „Informatorach GKF”.
Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych na terenie kraju. Jest współautorem komiksu UM „Dzień pod Trójmiastem / Tajemnice Wejherowa”. Cykl „Wampiurs Wars” przez lata wydawał GKF, a przypomniało go Wydawnictwo Kurc. Wystawę można oglądać do 19 października br..

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.