Nagrody za segregację

W wejherowskim ratuszu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w Konkursie Ekologicznym pn. „Jasne zasady sposobem na odpady”, zorganizowanym przez Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie Sp. z o.o. Laureaci, czyli mieszkańcy Wejherowa otrzymali nagrody i dyplomy, ale najważniejsza jest satysfakcja z bardzo dobrych wyników segregacji odpadów, wpływających na ochronę środowiska.

W konkursie wzięło udział 4837 gospodarstw domowych, to ok. 30 procent mieszkańców Wejherowa.
Jak powiedział podczas uroczystego podsumowania konkursu prezes ZUK, Roman Czerwiński, wyniki rywalizacji przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ laureaci przekroczyli 50-procent segregowanych odpadów w stosunku do wszystkich śmieci. Prezes Czerwiński dziękował mieszkańcom Wejherowa za zaangażowanie i o dbanie o ekologię. Przypomniał, że dobiega końca pierwszy rok wprowadzenia reformy śmieciowej.

 

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a wśród nich kilkumiesięczne lub roczne zwolnienia z opłat za dzierżawę pojemników na odpady.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a wśród nich kilkumiesięczne lub roczne zwolnienia z opłat za dzierżawę pojemników na odpady.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt przypomniał, że ustawa jest trudna i co chwilę zmieniana. W nowym systemie gospodarowania odpadami jeszcze wiele trzeba poprawiać, ale najsilniejszym ogniwem, które nie zawiodło, są mieszkańcy. Wejherowianie z całą pewnością stanęli na wysokości zadania, za co prezydent miasta serdecznie im dziękował.

 

Maria Burek (przewodnicząca Rady Mieszkańców) oraz siedzący na przeciw niej Franciszek Formella (wiceprzewodniczący) dbają na co dzień o prawidłową i skuteczną segregację odpadów przez mieszkańców wieżowca nr 2 przy ul. Kochanowskiego w Wejherowie, na terenie WSM.
Maria Burek (przewodnicząca Rady Mieszkańców) oraz siedzący na przeciw niej Franciszek Formella (wiceprzewodniczący) dbają na co dzień o prawidłową i skuteczną segregację odpadów przez mieszkańców wieżowca nr 2 przy ul. Kochanowskiego w Wejherowie, na terenie WSM.

 

AK.

Laureaci konkursu:

Wyróżnienia indywidualne dla mieszkańców, którzy przekroczyli 50 procentowy wskaźnik odpadów wysegregowanych otrzymali:. Beata Marchewicz, Grażyna Musiakowicz-Podbiał, Iwona Drgas, Beata Myszka, Stefan Rohde, Paweł Piechota, Andrzej Bulczak

III miejsce w grupie  indywidualne gospodarstwa domowe ex aequo: Krystyna Kwiatkowska, Zofia Dunajska, Ludwika Piastowska

III miejsce w grupie budownictwo wielorodzinne powyżej 15 gospodarstw: Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa – blok przy ul. Kochanowskiego 8, blok przy ul. Gdańskiej 62, 64 oraz blok przy ul. Gen. J. Hallera 1  
II miejsce w grupie  indywidualne gospodarstwa  domowe:  Mirosław Okroy, Janina Olejniczak, Jadwiga i Krzysztof Blacharscy

II miejsce w grupie budownictwo wielorodzinne powyżej 15 gospodarstw:
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” – blok przy ul. Ofiar Piaśnicy 30,
Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa – blok przy ul. Kochanowskiego 15 oraz blok przy ul. Kochanowskiego 1

I miejsce w grupie  indywidualne gospodarstwa domowe: Anita Niemoth, Bernard Macholl, Tomasz Walczuk

I miejsca w grupie budownictwo wielorodzinne do 15 gospodarstw: Zarządzanie Nieruchomościami Turowski & Turowski Wspólnota Mieszkaniowa „Sobieskiego 256”
Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa – blok przy ul. Gen. J. Hellera 5  
Nieruchomość Prywatne przy ul. Kalwaryjskiej 1 Franciszek Groenwald

I miejsce w grupie budownictwo wielorodzinne powyżej 15 gospodarstw domowych:
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Energetyk” – blok przy ul. Necla 2
Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa – bloki przy ul. Kochanowskiego 2 i przy ul. Kochanowskiego 6

Nagrody ufundowali:

Prezydent miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt
Prezes zakładu usług komunalnych w Wejherowie sp. z o.o. Roman Czerwiński
Prezes zarządu Ekodolina sp. z o.o. Cezary Jakubowski
Przewodniczący Zarządu Komunalny Związek Gmin Dolina Redy I Chylonki Tadeusz Wiśniewski,
EKO- AWAL Jolanta i Kazimierz Ferenc

{phocagallery view=category|categoryid=131|limitstart=0|limitcount=0|imageshadow=shadow1|detail=3|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaydescription=0|enableswitch=1|overlib=3|displayimgrating=0}

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.